المان‌های شهری برای نسل جدید یادآور حماسه‌های سوم خرداد باشد

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: المان‌های شهری باید برای نسل جدید یادآور حماسه‌های سوم خرداد و آن دوران باشد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – رضا شریفی ظهر امروز  در جلسه شورای هماهنگی سوم خرداد و روز مقاومت بیان کرد: برهه کنونی جامعه بیش از هر زمان دیگری اهمیت و حساسیت آن احساس می‌شود.

وی بیان کرد: ذخایر معنوی انقلاب، دوران دفاع مقدس است، متاسفانه از ابعاد حماسی و افتخار آفرین سوم خرداد غافل هستیم، جنگ ترکیبی که امروزه دچار آنیم از جنگ نظامی سخت تر است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: المان‌های شهری باید برای نسل جدید یادآور حماسه‌های سوم خرداد و آن دوران باشد، همچنین تولید محتواهای فاخر و ماندگار متناسب با نیاز جامعه باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را اقناع کند.

وی ادامه داد: برای برون رفت از خلاهایی که ایجاد شده در بین نسل جدید و جوان، باید با هوشمندی و خلاقیت جبران شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهارداشت: لزوم جهت گیری برنامه ها با شعار اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری، لزوم توجه به تقارن دهه کرامت با سالروز آزادسازی خرمشهر چند برابر شدن معنویت مراسم،مردمی شدن و بهره مندی از مردم در انجام و اجرای برنامه ها، اطلاع رسانی گسترده و هوشمندانه و امیدآفرین با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های ملی، بهره‌گیری از هنرمندان در تهیه و تولید هنرهای نمایشی و تجسمی و معرفی جلوه‌های شایسته از مقاومت و ایثار و بهره‌گیری از فضای گفتمان محوری با موضوع حماسه سوم خرداد و دزفول از جمله برنامه‌های هفته مقاومت در استان است.

سرتیپ دوم پاسدار غلام‌نبی کوهکن گفت: نیروهایی که در عملیات فتح المبین حضور داشتند با کمترین تجهیزات و امکانات با دشمنی جنگیدند که از لحاظ تعداد چندین برابر نیروهای ما بودند اما باز هم در این عملیات‌ها ۱۹هزار نفر اسیر گرفتیم.

در این جلسه اعضای کمیته های گرامیداشت سوم خرداد و روز مقاومت گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/