معاون استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تشکیل ستاد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در سیستان و بلوچستان

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان از تشکیل ستاد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط‌ عمومی استانداری سیستان و بلوچستان – رضا شریفی با صدور نخستین اطلاعیه ستاد انتخابات استان، بیان کرد : با توجه به اطلاعیه صادره از ستاد انتخابات کشور در ۱۹ اردیبهشت ماه جاری، حضور مسئولان در انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق ماده ۲۹ قانون انتخابات ممنوع خواهد بود.

وی گفت: به استناد ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، استاندار، معاونان و مشاوران استانداران، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و رؤسای مناطق شهرداری و رؤسا و سرپرست ادارات دولتی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل بانک‌ها، اعضای شورای اسلامی شهرها و دیگر مسئولان به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن در انتخابات مجلس محروم هستند، مگر اینکه حداقل شش ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا کرده باشند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «انتخابات در کشور ما مظهر حماسه سیاسی است» و مردم شریف، ولایتمدار و همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان قطعاً این بار نیز با حضور پر شور و شعور خود دشمنان این آب و خاک را ناامید می‌کنند.

انتهای خبر/