قدردانی امام‌جمعه زاهدان از سازمان قضایی نیروهای مسلح در رسیدگی به پرونده هشتم مهر

امام‌جمعه زاهدان از عنایت رهبر انقلاب و اهتمام دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده واقعه هشتم مهرماه زاهدان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان با تشکر از اهتمام مقام معظم رهبری و پیگیری دفتر ایشان نسبت به واقعه هشتم مهرماه زاهدان بیان کرد: یک نمونه و نتیجه اهتمام دستگاه قضا و سفر رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به استان بود که روز گذشته انجام شد و توضیحاتی نسبت به اقدامات داشته و تأکید کردند که در برابر خدا و حق مردم مسئول هستیم و تأکید مقام معظم رهبری همین است و ما نیز سرباز ایشان بوده و برای اجرای عدالت بدون مسامحه تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: این سفر نویدی است برای پیگیری جدی‌تر این پرونده و امیدواریم همچنان با همین جدیت دنبال و به نتیجه عادلانه برسد.

امام‌جمعه زاهدان تصریح کرد: چند نکته در جلسات مطرح بود اول اینکه فرمودند همه خانواده شهدا و جانبازان از همه اطراف قضایا از جمله پاسداران، بسیجیان و نمازگزارانی که در عیدگاه شهید یا جانباز شده‌اند برای تشکیل پرونده مراجعه نکردند و تعدای تشکیل پرونده داده‌اند و بعضاً اسناد کامل نیست و تأکید داشتند همه خانواده‌ها به دادگاه مراجعه و اسناد ارائه کنند تا دادگاه بتواند با نگاه جامع رأی خود را صادر و به عدالت نزدیک‌تر باشد.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که برخی در گوشه‌وکنار اطلاعاتی ارائه می‌کنند و می‌گویند نسبت به واقعه اطلاعاتی دارند؛ اما حاضر نیستند آن را به‌صورت مستند ارائه و برای شهادت در دادگاه اعلام آمادگی نمی‌کنند درحالی‌که اگر کسی از ماجرا باخبر بوده و اسنادی دارد که می‌تواند در حکم دادگاه نقش‌آفرین باشد باید برای احقاق حق مردم و جلوگیری از اجحاف حق ورود کند.

امام‌جمعه زاهدان با قرائت و شرح دعای ۲۴ صحیفه سجادیه به بیان نکاتی برگرفته از این دعا پرداخت و افزود: امام سجاد (ع) در این دعا خواسته‌هایی را مطرح می‌کند ابتدا کمال علم و معرفت به حقوق پدر و مادر و سپس از خداوند متعال درخواست دارد که به او توفیق دهد تا در ادای حق پدر و مادر هیچ‌چیزی را از قلم نیندازد.

وی بیان کرد: علم و عمل باید همراه یکدیگر باشند اینکه شما آگاه باشید؛ اما عمل نکنید برای شما خاصیتی نخواهد داشت و علمی که به عمل نرسد نه‌تنها سودمند نیست؛ بلکه ضرر هم دارد؛ چون مسئولیت انسان را بیشتر می‌کند و در آخرت مورد سؤال واقع خواهد شد و در روایات داریم که برای انسان جاهل ۷۰ گناه آمرزیده می‌شود قبل از اینکه یک گناه برای فرد عالم بخشیده شود.

آیت‌الله محامی تأکید کرد: نگاه توحیدی امام سجاد (ع) از دیگر نکات این دعاست چرا که ایشان کسب توفیق جهت ادای دین پدر و مادر را از خداوند طلب می‌کند و این همان نگاه توحیدی است.

وی افزود: شأن و جایگاه پدر و مادر به‌قدری زیاد است که از عهده ادای آن به دستی بر نمی‌آییم و همان گونه که در صلوات از خداوند متعال تقاضا داریم بر حضرت محمد (ص) و اهل‌بیت (ع) درود فرستد باید از خداوند بخواهیم تا خودش برای پدر و مادر ما درود بفرستد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی تلاش برای شناخت معارف اسلام ناب محمدی (ص)، آموزه‌های قرآن کریم، اهل‌بیت (ع) و عمل به آنهاست.

امام‌جمعه زاهدان ضمن گرامیداشت هفته هلال‌احمر و تسلیت شهادت امام صادق (ع) در ۲۵ شوال بیان کرد: امام صادق (ع) به‌عنوان شیخ‌الائمه ۳۴ سال امامت جامعه اسلامی را بر عهده داشت و از فرصت درگیری بنی‌امیه و بنی‌عباس استفاده و نهضت علمی و حرکت فرهنگی را برای تبیین معارف ناب اسلامی آغاز کرد تا این معارف در تاریخ بماند و نسل‌های آینده نیز با حقیقت اسلام از زبان ائمه اطهار (ع) آشنا شوند.

آیت‌الله محامی گفت: امام صادق (ع) هزاران شاگرد تربیت کرد و خیلی از عالمان شاگرد ایشان بودند به‌گونه‌ای که از جناب ابوحنیفه نقل است” ۲ سال شاگرد امام صادق (ع) بودم و اگر این ۲ سال نبود هلاک می‌شدم”.
وی ادامه داد: از مکارم اخلاقی و کمالات وجودی امام صادق (ع) نقل‌های فراوانی وجود دارد و روایات و معارف زیای از سوی ایشان نقل شده که مبلغان، روحانیون و عالمان دینی باید به آن بپردازند.

وی با اشاره به روایت مرحوم کلینی در کتاب اصول کافی از نامه امام صادق (ع) به شیعیان عنوان کرد: امام صادق (ع) در این نامه مردم را به توحید، رعایت تقوای الهی، تمسک به سنت پیامبر اکرم (ص)، پیروی از ائمه اطهار (ع)، رعایت ارزش‌های اخلاقی، برخورد خوب با مردم و حتی با مخالفان در مذهب توصیه و به شیعیان دستور دادند این نامه را مطالعه و مکرر به آن مراجعه و آن را آویزه گوش قرار دهند.

پیشرفت جبهه مقاومت در عرصه‌های بین‌المللی

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در عرصه ملی و بین‌المللی شاهد پیشرفت جبهه مقاومت هستیم و نمونه‌های آن به‌خوبی قابل‌مشاهده است از جمله مذاکرات ایران و عربستان و عربستان با یمن و بازگشت دولت‌های عربی به برقراری رابطه با کشور سوریه چرا که زمانی بر اساس طرح و برنامه‌های آمریکا و اسرائیل کشورهای عربی همراهی کردند و خواستند دولت سوریه سقوط کند و در جبهه مقاومت خلل ایجاد شود و در لبنان و ایران تأثیر بگذارد و در این جهت هزینه‌های زیای هم داشتند؛ اما به برکت تدابیر رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و رشادت سرداران شهید همچون سردار سلیمانی و مدافعان حرم و پایداری مردم عزیز ما و مردم ملت‌های مقاومت اسلامی نقشه آنها علنی نشد و امروز با کمال شرمندگی می‌آیند و رابطه را با همان دولت سوریه شروع و دست دوستی می‌دهند و این یک نمونه از پیشرفت جبهه مقاومت است که باعزت و سربلندی مانده و دشمنانش مجبورند با شرمندگی پای همان میز و همان گفتگو بازگردند.

امام‌جمعه زاهدان تصریح کرد: در کشور نیز حجم بالایی از تبلیغات صورت گرفت و عده‌ای تحت‌تأثیر گمان کردند که نظام رفتنی است؛ اما به لطف خداوندی، رهبری حکیمانه و مقاومت مردم نظام اسلامی استوار و به‌عنوان محور مقاومت این شجره طیبه باقی‌مانده که به تعبیر خداوند متعال در قرآن کریم این درخت تنومند انقلاب اسلامی پابرجاست و شاخ‌وبرگ آن در کشورهای مختلف و جبهه مقاومت بار و میوه می‌دهد.

وی ادامه داد: سرنوشت فریب‌خوردگان داخلی که تحت‌تأثیر تبلیغات سوء شروع به بداخلاقی کردند و حرف‌های ساختارشکنانه زدند نیز همچون سردمداران دولت‌های عربی است که با شرمندگی به دامن نظام و انقلاب بازگردند و بنده نیز به آن‌ها توصیه دارم زودتر بازگردند چرا که تعجیل در این امر شرمندگی آن‌ها در برابر ملت غیور را کمتر خواهد کرد ازاین‌جهت که نظام اسلامی با شرح صدر برخورد پدرانه و مهربانانه داشته درصورتی‌که می‌توانست به گونه دیگر عمل کند و این همان سنت الهی است.

انتهای خبر/