۱۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب در آستانه بهره‌برداری قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در راستای پایداری آب شرب ۳۵۰ روستای مجتمع زیرمجموعه سد زیردارن، ۱۰ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب جدید وارد مدار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ منصور بیجار” در جریان بازدید از پروژه‌های در دست احداث و سرکشی از وضعیت آب تعدادی از روستاهای دچار تنش آبی که با حضور نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان صورت گرفت، بیان کرد: به منظور تأمین ذخیره و افزایش ظرفیت انتقال آب از سد زیردان به روستاهای زیرمجموعه مجتمع تَلَنگ، پُلان و پیرسهراب در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و قصرقند، ۱۰ هزار مترمکعب مخزن ذخیره در محل تصفیه‌خانه وارد مدار می‌شود.

وی با بیان اینکه، هم‌اکنون این مخزن در مرحله آبگیری قرار دارد، افزود: طی چند روز آینده با وارد مدار شدن مخزن تنش‌های آبی در ساعات اوج مصرف به کمترین میزان خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از وارد مدار شدن فیلتر‌های جدید تصفیه‌خانه پیرسهراب در شهریور ماه خبر داد و گفت: طرح نهایی تصفیه‌خانه زیردان با ظرفیت ۵۲۰ لیتر در ثانیه در مرحله تأمین اعتبار و انتخاب پیمانکار قرار دارد.

وی با اشاره به بازدید تعدادی از روستاها و بیان دغدغه‌های اهالی در خصوص قطعی آب عنوان کرد: مقرر شد اصلاح و تعویض شیرآلات معیوب در روستاهای دارای تنش آبی طی ۴۸ ساعت آینده انجام شود.

انتهای خبر/