بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی توهین به مقدسات هر دین و فرقه‌ای محکوم است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت:بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی توهین به مقدسات هر دین و فرقه‌ای محکوم است و دشمن از این طریق به دنبال ایجاد اختلاف هست.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت الله مصطفی محامی در خطبه این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارکرد: جامعه ما متنعم به نعمت اسلام و ولایت پیامبراکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) است و باید این نعمت بزرگ را قدر دانسته و در زبان و عمل شکرگزار باشیم.
وی بیان کرد: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی درخواست از خداوند متعال برای آمرزش، پذیرش شفاعت، توجه به آخرت و بهره‌مندی از فضل و رحمت الهی است.
امام جمعه زاهدان با قرائت و شرح فراز پایانی دعای ۲۴ صحیفه سجادیه گفت: امام سجاد(ع) در این فراز آداب دعا و ادب در برابر پدر و مادر را آموزش می‌دهد و عنوان می‌کند که خداوندا اگر من آمرزش و مغفرت خود و پدر و مادرم را طلب می‌کنم از این جهت است که تو دارای فضلی بزرگ هستی، سابقه لطف و رحمت تو همیشگی بوده و از طرفی تو مهربان‌ترین مهربانان هستی.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان افزود: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی عمل به فرمان خواهند متعال و تمسک به ذیل ولایت پیغمبر اکرم(ص) و ائمه هدی(ع) است.
آیت الله محامی ضمن تبریک عید سعید غدیر و ایام مباهله عنوان کرد: امروز روز عید بزرگ اسلامی و عید غدیر است به گونه‌ای که از امام صادق(ع) سوال شد آیا غیر از روز جمعه، عید قربان و عید فطر آیا عید دیگری داریم که ایشان در پاسخ عنوان کردند:” بله عیدی بزرگتر از آن‌ها همان روزی که پیامبر اکرم(ص) حضرت علی(ع) را به خلافت و جانشینی منصوب کرد”.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: چند چیز مورد اتفاق همه فرق اسلامی است ابتدا آیه شریفه۶۷ سوره مبارکه مائده “یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ…” دوم جریان غدیر که اتفاق افتاد و جمله معروف پیامبر اکرم(ص) که دست امام علی(ع) را بالا برد و عنوان داشت: “مَنْ کُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِیٌّ مَوْلَاهُ…” هر کس من مولای اویم علی مولای اوست و خدایا دوست بدار آن کس که او را دوست دارد و دشمن دار آن کس که او را دشمن دارد و سوم نیز آیه سوم سوره مبارکه مائده است که بعد از این ماجرا نازل شد “الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ دِینِکُمْ…” امروز کافران از شما و دین شما مایوس شدند پس شما از آنها بیمناک نگشته و از من بترسید امروز دین شما را به حد کمال رسانیدم و بر شما نعمتم را تمام کردم و بهترین آیین را که اسلام است برایتان برگزیدم.
وی گفت: اینکه این آیات در چه زمینه‌ایی نازل شده در منابع روایی متفاوت ذکر شده اما شیعیان اتفاق نظر داشته و زمینه نزول این آیات را در خصوص ولایت امام علی(ع) می‌دانند و دیگران در کنار این روز اقوال دیگری را هم ذکر کرده اند مانند روز فتح مکه اما هیچ مناسبتی در تاریخ اسلام به اهمیت غدیر و اهمیت خلافت و جانشینی پیامبر اکرم(ص) نیست که خداوند متعال بخواهد اینگونه به پیامبرش دستور داده و او را تهدید کند.
آیت‌الله محامی پس از قرائت و شرح فرازی از زیارت غدیریه امام هادی(ع) و ذکر فضایل امام علی(ع) عنوان کرد: بر اساس نقل تاریخ پیامبر پس از اعلام عمومی دستور داد تا برای امام علی(ع) خیمه زده و همه برای بیعت نزد او بروند اما با این حال برخی معنای کلمه مولا را دوست تعریف می‌کنند اما اگر به معنای دوست هم باشد یک دوستی معمولی نیست چرا که همه مؤمنان با هم دوست و برادرند و اعلام یک دوستی نیاز به این همه تشریفات نداشت و قطعا دوستی نیست بلکه ولایت و سرپرستی است.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این راه نورانی اسلام و ولایت اهل بیت(ع) عالم‌گیر و فراگیر خواهد شد ولو اینکه دشمنان، کفار و مشکران نخواهند اما خداوند نور خود را تمام خواهد کرد و نور اسلام و ولایت اهل بیت(ع) فراگیر خواهد شد.

 

افزایش گرویدن به دین مبین اسلام در دنیا

وی ادامه داد: امروز این موج از اسلام خواهی و افزایش گرویدن به اسلام از ادیان دیگر را مشاهده می‌کنیم و برای همین صاحبان و بزرگان ادیان دیگر ابراز نگرانی می‌کنند که در طول سال‌های آینده جمعیت زیادی از این کشورها به اسلام خواهند پیوست و برای همین است که با هر ترفند و وسیله‌ای به مقابله با اسلام بر می‌خیزند چه با توهین به پیامبر اکرم(ص)، چه با آتش زدن قرآن کریم و نیز شبیخون فرهنگی به دنبال عملی کردن نقشه های شوم خودشان هستند.
امام جمعه زاهدان اذعان کرد: دشمن با هر ترفند به دنبال مقابله است و جسارت به قرآن و پیامبر اکرم(ص) و تلاش برای مخالفت با احکام اسلامی نزد امت اسلامی محکوم است و بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی توهین به مقدسات هر دین و فرقه‌ای محکوم است.
آیت‌الله محامی ادامه داد: جامعه ما ایمانی و اسلامی و به دنبال ارزش‌های اسلامی است و ما متنعم به نعمت اسلام و از نعمت ولایت پیامبراکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) برخورداریم و باید این نعمت بزرگ را قدر بدانیم و در زبان و عمل شکرگزار این نعمت باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: هر کس هر چقدر می‌تواند باید برای پاسداشت از ولایت تلاش کند و یکی از این جایگاه‌ها حوزه‌های علمیه هستند و باید افرادی را تربیت که معارف غدیر را بشناسند، به آن عمل کنند و سپس به مردم بشناسند و دین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) را تبلیغ و در برابر حمله و تهاجم دشمن از آن دفاع کنند و در راه پاسخگویی به شبهات و دفاع از دین پایداری و پایمردی به خرج دهند.

آیت الله محامی ادامه داد: هر کس به هر شکلی که می‌تواند باید نقش آفرینی کند اگر فرزندان با استعداد دارید آن‌ها را وارد حوزه‌های علمیه کنید و یا اگر توان مالی، فکری و مدیریتی دارید آن را در مسیر حوزه های علمیه و نشر مکتب اهل بیت(ع) و احیای غدیر هزینه کنید تا قدرشناس این نعمت باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان به مناسبت برکزاری مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب در مصلی نماز جمعه زاهدان به بیان چند توصیه پرداخت و افزود: لباس روحانیت یک لباس خاص برای بندگی ویژه خداوند متعال و به نوعی یک لباس احرام است و همان‌گونه که حاجی با پوشیدن لباس احرام و گفتن لبیک برخی از امورات حلال در طول سال بر او حرام می‌شود بخشی از کارهایی که برای مردم عادی حلال است برای روحانیون جایز نیست و باید حافظ شأن طلبگی باشید زیرا این لباس معامله با خدا و سربازی امام زمان(عج) است و باید آن را تا دم مرگ یا شهادت به تن داشته باشیم که افتخار و نشان طلبگی ماست.

انتهای خبر/