در ارتباط تلفنی با استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه زابل انجام شد

تماس معاون اول رئیس جمهور برای بررسی مشکلات ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان

معاون اول رئیس جمهور در ارتباط تلفنی با استاندار سیستان و بلوچستان و همچنین فرماندار ویژه زابل آخرین وضعیت ناشی از بادهای موسمی ۱۲۰ روزه را جویا شد و بر رسیدگی فوری برای کاهش مشکلات مردم تاکید کرد.

محمد مخبر در این تماس بسیج دستگاه‌های امدادرسان برای کمک به آسیب دیدگان و خانواده ها و سکونت گاه های در معرض شن های روان را ضروری دانست و آمادگی همه جانبه بیمارستان ها و مراکز درمانی را برای رسیدگی به وضعیت بیماران و آسیب دیدگان احتمالی خواستار شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تداوم این مسائل تا روزها و ماه های آینده تاکید کرد تا استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان درصورت نیاز به ملزومات و توانمندی های مرکز و استان های معین درخواست های خود را هر چه سریع تر منعکس کرده تا برای پشتیبانی بیشتر و کمک به تسکین آلام مردم هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

وی از استانداری سیستان و بلوچستان خواست تا با کمک سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌ها برنامه و پیشنهاداتی را برای مقابله درازمدت با این پدیده ناشی از خشکسالی در دو دهه گذشته در آن استان آماده کرده و برای تصمیم گیری و اجرا ارائه دهند.

محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان و همچنین فرماندار ویژه زابل نیز در این تماس های تلفنی جداگانه ضمن تشریح وضعیت منطقه و مشکلات پیش آمده، از آمادگی همه دستگاه های اجرایی برای مقابله با پیامدهای این پدیده و کمک به آسیب دیدگان خبر دادند.

انتهای خبر/