پشتیبانی از فعالیت‌های مردمی در راستای ترویج معارف غدیر ضروری است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در برگزاری برنامه‌های عید غدیر باید به هر مقداری که می توانیم پشتیبانی داشته باشیم تا مردم وارد صحنه شده و فعالیت‌ها در محلات و مساجد به صورت مردمی اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت الله مصطفی محامی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت عید غدیر با بیان اینکه غدیر یک نقطه عطف در تاریخ اسلام است، اظهارکرد: باید با برگزاری برنامه های عید غدیر علاوه‌بر ایجاد موجی از شور و نشاط در جامعه به دنبال ارائه محتوا و انتقال معارف غدیر باشیم تا بر معرفت، شناخت و آشنایی مردم نسبت به اهل بیت(ع) و واقعه غدیر افزوده شود.

وی افزود: در خصوص وقایع قبل و بعد از غدیر انبوهی از معارف وجود دارد و اگر ما بتوانیم هر سال قطره‌ای از این دریای معارف را به مردم منتقل کنیم مطلوب است که البته این کار نیاز به برنامه ریزی دارد.

آیت الله محامی بیان کرد: در شرایط کنونی و با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی باید تلاش کنیم تا با برآورده کردن نیازهای مختلف مردم یک شادی واقعی در دل آن ها ایجاد کنیم تا چنین کارهایی تبدیل به یک فرهنگ شود.

وی ادامه داد: در راستای برگزاری مراسم های عید غدیر حرکت و نهضتی شروع شده که باید ادامه دار باشد و تبادل تجربیات نیز صورت گیرد و در ادامه نیز با ارزیابی نقاط قوت و ضعف سعی کنیم تا مسیری رو به پیشرفت داشته باشیم و اگر در مواردی موفق به انجام یک کار نشدیم موانع را بیابیم و در راستای رفع آن تلاش کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان اظهارکرد: غدیر می تواند از محورهای وحدت باشد از این جهت که شیعه و سنی آن را نقل کرده اند و بخش زیادی از آن مورد اتفاق است و تنها در خصوص یک واژه و معنای کلمه مولا اختلاف وجود دارد که البته اختلافی مهم و تاثیر گذار است و نمی خواهیم آن را کم اهمیت جلوه دهیم.

وی گفت: غدیر واقعه ای مورد اتفاق است بنابراین باید به مخاطبان اهل سنت نیز توجه داشته باشیم و زمانی که مبانی خود را بیان می کنیم برای اهل سنت نیز جنبه اقناعی داشته باشد و سخنان ما عامل ایجاد دعوا و درگیری نشود.

آیت الله محامی بر لزوم گسترش فعالیت های مردمی تاکید کرد و افزود: باید به هر مقداری که می توانیم پشتیبانی داشته باشیم تا مردم وارد صحنه شده و فعالیت ها در محلات و مساجد به صورت مردمی اجرا شود البته در کنار آن برگزاری برنامه های محوری نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: نکته مهم کیفیت فعالیت هاست نه کمیت آن و اگر قرار است برنامه هایی به صورت محوری و نمادین در مناطق مختلف برگزار شود باید بتواند شور، نشاط و حال و هوای مناسبی در بین مردم ایجاد کند.

انتهای خبر/