فرصت ۴۸ ساعته معاون استاندار به بانک های خصوصی برای تعیین تکلیف کردن اعتبارات اشتغال

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری سیستان و بلوچستان به بانک های خصوصی عامل در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ در این استان، برای تعیین تکلیف کردن اعتبارات ابلاغی حوزه اشتغال ۴۸ ساعت فرصت داد.

به گزارش  پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ داود شهرکی در جلسه ای که به منظور بررسی نحوه عملکرد بانک های عامل در جذب تسهیلات جز ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در استان برگزار شد، گفت: با توجه به فرصت اندکی که تا پایان تیرماه برای جذب اعتبارات ابلاغی به استان ها باقی مانده است، سیستم بانکی و دستگاه های اجرایی مرتبط مکلف هستند در معرفی متقاضیان و پرداخت تسهیلات اقدام فوری و لازم را انجام دهند.

وی اظهار کرد: روند پرداخت تسهیلات در بانک های دولتی تا حدودی مناسب است اما در بانک های خصوصی دچار خلأ جدی روبرو هستیم که میبایست این بانک ها در مدت ۴۸ ساعت آینده درباره تعیین تکلیف کردن اعتبارات و پرداخت تسهیلات گزارش کاملی را به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری تاکید کرد: هیچگونه کم‌کاری از سوی هیچ یک از دستگاه های اجرایی و بانک های عامل سیستان و بلوچستان در امر اشتغال پذیرفتنی نیست و مسئولیت متوجه مدیران این مجموعه ها است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه گفت: رصد عملکرد دستگاه ها و بانک های دخیل در موضوع تسهیلات تبصره ۱۶ توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بعنوان دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال انجام می‌شود.

خلیل‌احمد سلامی افزود: پیرو جلسه وبیناری هفته گذشته معاون اقتصادی وزیر کشور، لازم است بانک های عامل نسبت به تشکیل پرونده متقاضیان معرفی شده برای دریافت تسهیلات اشتغال در فرصت باقیمانده تا پایان تیرماه اقدام کنند. دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: هم‌چنین برای تسریع در روند انجام کار، فرایند تشکیل پرونده و سایر مراحل اداری از سوی بانک ها به طریق دستی علاوه بر سامانه های مرتبط صورت گیرد.

 

انتهای خبر/