تخصیص بودجه به سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، تصویب و اختصاص بودجه به این استان طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته که از این جهت قدردان مسوولان در استان و مرکز کشور هستیم.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه پنجشنبه در دیدار رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان این مجموعه عنوان کرد: برای ادامه مسیر پیشرفت استان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید بتواند به صورت علمی، دقیق و بهره‌مندی از نظرات کارشناسان، کارها را پیش ببرد.

وی تاکید کرد: فرمان حرکت سیستان و بلوچستان در دست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هست از این جهت که تقسیم بودجه را به نحوه صحیح انجام و در ادامه نیز نظارت بر مصرف و جهت دهی لازم را داشته باشد و این یک وظیفه حساس و مسوولیت آفرین است.

امام جمعه زاهدان بر لزوم تلاش جهت ادامه این مسیر با قدرت و قوت بیشتر تاکید کرد و افزود: بخشی از این‌کار بستگی به عملکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارد که بتواند به صورت علمی، دقیق و بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و دانشگاهیان کارها را پیش ببرد که عملکرد به این شیوه خیر و برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌تواند در آن نقش آفرینی داشته باشد ارتقاء سطح مدیران استان است از این جهت که برخی مسوولان در حال کار و تلاش شبانه‌روزی بوده، برخی تمایل به انجام کار داشته اما توان چندانی ندارند و در مقابل برخی نیز به دنبال انجام کار نیستند که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید به ارزیابی عملکرد مدیران پرداخته و گزارش آن را به استاندار ارائه دهد زیرا برای رشد و توسعه استان یک تیم جهادی و پا به کار در بین مدیران نیازمندیم.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ پیش‌نیاز رشد در ابعاد مختلف است و برای تامین امنیت پایدار نیز رشد اقتصادی و رشد فرهنگی از عوامل تاثیرگذار است و تأثیر و تأثر متقابل دارند و امنیت پایدار نیز عامل رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی خواهد شد.

آیت الله محامی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این جهت از محورهای مهمی است که بخشی به حوزه مالی، بخشی به حوزه نیروی انسانی و بخش دیگر به مدیریت صحیح مربوط است.

همچنین در ابتدای این دیدار مهرداد عرب‌اول رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه استان در سال ۱۴۰۲ به مقایسه میزان افزایش بودجه در طول سال‌های اخیر و ارزیابی شتاب پیشرفت‌ها در سطوح مختلف پرداخت.

 

انتهای خبر/