نماینده زابل در مجلس:

وزیر پیشنهادی صمت مدیری توانمندی است

نماینده مردم شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی گفت: عباس علی‌آبادی وزیر پیشنهادی صمت از مدیری توانمند است و نظر مجلس نسبت به وی مثبت است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حبیب الله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وزیر پیشنهادی صمت، سوابق بسیار درخشانی در دوران مسوولیت‌های قبلی در کارنامه کاری خود دارد.

وی بیان کرد: شناخت کاملی از علی آبادی داریم و مطمئن هستیم می‌تواند بسیاری از مشکلات وزارتخانه صمت را برطرف کند زیرا ایشان فردی توانمند هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی گفت: طی جلساتی که با وزیر پیشنهادی صمت داشتیم علی آبادی برنامه‌های بسیار خوبی برای مشکلات این وزارتخانه دارد.

وی افزود: نیروگاه بادی میل نادر در منطقه شمال سیستان و بلوچستان یکی از کارهای بسیار ارزشمند علی آبادی است که قول‌هایی در رابطه با گسترش این نیروگاه داده که به توجه به شناختی که از وی داریم مطمئن هستیم قول ایشان عملی خواهد شد.

دهمرده تصریح کرد: علی آبادی در رابطه با معدن جانجا سفید آبه و کارخانه لاستیک رامشار قول‌هایی را دادند که مطمئن هستیم اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد.

وی تاکید کرد: در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از وزیر پیشنهادی به طور کامل حمایت خواهیم کرد زیرا ایشان فردی توانمند هستند و کارنامه بسیار خوبی در مپنا دارند.

به گزارش ایرنا، عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰ اراک) استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است و همه او را با مپنا می‌شناسند.

وی فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران بوده و دکتری خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با رشته کنترل گرفته است.

علی‌آبادی، استادیار دانشگاه امام حسین بوده و مدتی نیز ریاست دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر را عهده‌دار بود، البته وی بیشتر ترجیح داده است در صنعت و بخش اجرایی فعالیت کند.

وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از جهاد سازندگی شروع و سپس به وزارت نیرو رفت و در بخش پروژه‌های برق‌آبی وزارت نیرو ادامه فعالیت داد و در بخش مدیریتی پروژه‌های سد و نیروگاه کرخه و کارون ۳ حضور داشت.

علی‌آبادی، سوابق اجرایی بسیاری در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارد که از آن جمله می‌توان به فعالیت به‌عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح‌های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و غیره و همچنین رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از ۱۵ سال – که این سال‌ها مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است- اشاره کرد.

وی در دی‌ ۱۳۸۸ از وزارت نیرو به گروه مپنا رفت و در ۱۵ سال گذشته نیز در همین شرکت به فعالیت و مدیریت مشغول بوده است؛ شرکت مپنا در زمان مدیریت علی‌آبادی روند صعودی و روبه رشد را طی کرده است به طوری که امروز یکی از شرکت‌های حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.

عباس علی‌آبادی در جلسه روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد و قرار است جلسه رای اعتماد به وی فردا سه شنبه (۲۳ خردادماه) برگزار شود.

انتهای خبر/