کارگزار نظام و خدمت گذار مردم باشید

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خطاب به اعضای شورای شهر و شهردار زاهدان، گفت: کارگزار نظام و خدمت گذار مردم باشید.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی صبح امروز در دیدار رئیس شورای شهر زاهدان ، بیان کرد : مردم استان سیستان و بلوچستان شایسته ارائه خدمات بهتر و بیشتری هستند و امیدواریم مجموعه شورای شهر و شهرداری زاهدان در این جهت پیشرو باشند.

امام جمعه زاهدان در واکنش به سخنان رئیس شورای شهر زاهدان مبنی بر بازخورد خوب سخنرانی‌ها و بیان مطالبات مردم توسط نماینده ولی فقیه در استان در محضر رئیس جمهور و وزیر کشور، اظهار کرد: بنده در جایگاه نماینده ولی‌فقیه به دنبال انجام وظیفه بوده و در سطوح مختلف جلسات خصوصی پیگیر مشکلات و مطالبات مردم هستم و تنها بخشی از این نکات را در سخنرانی‌های عمومی عنوان می‌کنم که آن هم بر گرفته از اعتقاد و شناختی است که از نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های استان دارم اما متأسفانه حالت تک صدایی داشته و دیگران وارد میدان مطالبه‌گری نمی‌شوند.

محامی در ادامه گفت: برای مثال در حوزه بحران آب بنده به طور مکرر در جلسات و خطبه‌های نماز جمعه مطرح و عنوان کردم که ظاهراً مردم و مسئولان بحران کم آبی را جدی نگرفته‌اند و این موضوع به تازگی تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است.

وی ادامه داد: بیان مطالبه از سوی بنده به صورت تک صدا کافی نیست و تأثیرگذاری آن نیازمند زمان طولانی است اما اگر کار پیگیری و تبدیل به یک مطالبه عمومی شود باعث توجه مسئولان شده و نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در اتفاقات هشتم مهرماه زاهدان نیز عنوان کردم که همه باید برای احقاق حق مردم هم صدا شویم و از شلوغ کاری پرهیز کنیم چرا که در هنگام شلوغی وضعیت امنیتی ایجاد و دیگر کسی به حرف ما توجهی نخواهد کرد اما متأسفانه همراهی نشد و می‌بینیم علیرغم تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری‌هایی که در استان داشته‌ایم کار با کندی پیش می‌رود، هرچند که بخش‌هایی انجام شده اما اگر همه هم صدا شوند بازتاب و مطالبه عمومی ایجاد و تاثیرگذارتر خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: دوستان در شورای شهر و شهرداری نباید خود را وامدار و بدهکار به فرد یا مکان خاص بدانند بلکه باید خود را کارگزار نظام و خدمت گذار مردم دانسته و در این جهت کار کنند.

محامی در واکنش به درخواست رئیس شورای شهر زاهدان مبنی بر نامه نگاری برای تخصیص بودجه ملی به شهرداری زاهدان برای ساماندهی حاشیه شهر زاهدان اذعان کرد: متأسفانه در این جهت سابقه خوبی نداریم برای مثال رئیس سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی به شهرداری زاهدان و عدم پیشبرد امورات گلایه داشتند و یا استخدام غیرمجاز نیروها در شهرداری زاهدان سو سابقه ایجاد کرده که در شرایط کنونی کار را برای ما سخت می‌کند و باید شرایط ویژه ای تعریف و امورات را فازبندی کنیم تا به مرور و با دریافت هر مرحله از بودجه کار را به اتمام برسانیم.

وی اظهار کرد: در خصوص جذب غیرقانونی نیروها در شهرداری زاهدان قرار بود افراد غیر مجاز، لغو قرارداد و یا در جای مناسب دیگری به کار گرفته شوند چرا که عامل هدر رفت سرمایه بوده و بخش زیادی از درآمدها برای این نیروها هزینه می‌شود و تاکنون گزارشی از آخرین وضعیت نیروها به بنده ارائه نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در پاسخ به دغدغه رئیس شورای شهر زاهدان مبنی بر تسریع و تکمیل پروژه‌های آبرسانی در استان گفت: موضوع آب در سیستان و بلوچستان فراتر از توان شهرداری و شورای شهر و تبدیل به یک دغدغه ملی شده و در گفتگوهای صورت گرفته با رئیس جمهور در سفرشان به استان طرح‌های خوبی در دست اقدام دارند که امیدوارم عملی شود تا دچار بحران نشویم.

امام جمعه زاهدان در واکنش به درخواست رئیس شورای شهر زاهدان مبنی بر دریافت مجوز برداشت از صندوق ذخیره ملی در راستای اجرای طرح فاضلاب شهری در زاهدان و تسریع و تکمیل پروژه‌های آبرسانی در سطح استان، گفت: متأسفانه در این جهت نیز سو سابقه داریم برای مثال طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتار سیستان که بخشی از هزینه آن از صندوق ذخیره ملی تأمین شد اما طرح مؤثر نبود و منجر هدر رفت بودجه شده و نکته دوم اینکه مقام معظم رهبری مجوز برداشت از صندوق ذخیره ملی را تنها به درخواست رئیس جمهور صادر می‌کنند و باید از مبادی زیربط و در سفرهای استانی رئیس جمهور چنین چیزی را پیگیری و تصویب کنیم.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی زمینه برای خدمتگزاری فراهم است و باید فرصت را غنیمت بشمارید از این جهت که در سطح کشور رئیس جمهور و جمعی از همکاران ایشان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند گام‌هایی رو به جلو بردارند و در سطح استان نیز استاندار و جمعی از مدیران با روحیه جهادی در تماس هستند و فرصت خوبی برای کار بیشتر و ارائه خدمات بیشتر به مردم است.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار رئیس شورای شهر زاهدان نیز به ارائه گزارش فعالیت‌های شاخص شورای شهر زاهدان پرداخت و گفت: سخنرانی‌ها و بیان مطالبات مردم توسط نماینده ولی‌فقیه در استان در محضر رئیس جمهور و وزیر کشور بازخوردهای خوبی به همراه داشته و براین اساس خواستار مساعدت و نقش آفرینی شما برای مذاکره با رئیس جمهور برای اختصاص بودجه هزار میلیارد تومانی در راستای ساماندهی حاشیه شهر زاهدان و نیز دریافت مجوز برداشت از صندوق ذخیره ملی برای تسریع و تکمیل فاضلاب شهر زاهدان و پروژه‌های آبرسانی به سیستان و بلوچستان هستیم.

انتهای خبر/