اتصال بزرگراهی نخستین شهر سیستان و بلوچستان به زاهدان تا ۲ ماه آینده

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با نگاه ویژه دولت به توسعه شبکه بزرگراهی استان و تلاش‌های در حال انجام تا ۲ ماه آینده شاهده اتصال شهر نصرت آباد به زاهدان به طول ۱۰۵ کیلومتر به عنوان نخستین اتصال بزرگراهی ۲ شهر این استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – بعدظهر امروز در بازدید از روند ساخت بزرگراه در محور بم _ نصرت آباد _ زاهدان ضمن اعلام رضایت از حجم کار و پیشرفت پروژه، بیان داشت: دولت تمامی توان خود را بکار گرفته است تا بتواند تا ۲سال آینده ۲ شهر نصرت آباد و زابل را هم به مرکز استان به صورت بزرگراه متصل کند.

وی با بیان اینکه گام نخست در مسیر توسعه، تکمیل زیرساخت‌ها به ویژه بزرگراه است، افزود: قطعا اتصال ۲ شهر استان به زاهدان به صورت بزرگراه ضمن ایجاد امید آفرینی در جامعه نشان خواهد داد که دولت سیزدهم به تعهدی که به مردم شریف سیستان و بلوچستان برای توسعه زیر ساخت ها داده بعد از یک وقفه تاریخی پایبند است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

استاندار سیستان وبلوچستان تاکید کرد: عقب ماندگی ها باید به سرعت جبران شود.استاندار سیستان وبلوچستان تاکید کرد: عقب ماندگی ها باید به سرعت جبران شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید گفت: این اداره کل به تعهدی که به مردم داده است پایبند بوده و با همه توان و تلاش سعی دارد عقب ماندگی تاریخی استان را در حوزه بزرگراه‌ها جبران کند.

عطاء‌الله اکبری با بیان اینکه برای ایفای نقش این استان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت با توجه به موقعیت راهبردی آن نیاز به توسعه زیرساخت ها در حوزه راه است، افزود: این اداره کل هم اکنون در ۱۰۰ کیلومتر از محورهای حوزه شمال استان در حال ساخت بزرگراه است و بزودی ۶۰ کیلومتر دیگر نیز به سطح افزوده خواهد شد و این مهم تا تکمیل شبکه بزرگراهی درون و بیرون استانی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه بزرگراهی یکی از اولویت های مهم و اصلی سیستان و بلوچستان است و طرح های این بخش بدون وقفه در حال اجراست، گفت: افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادف جاده ای، افزایش ظرفیت ترافیکی مسیر، افزایش رونق اقتصادی منطقه، کاهش اتلاف زمان و بهبود وضعیت زیر بنایی و زیر ساخت استان از مهمترین اهداف این طرح است.

انتهای خبر/