گفت: بخشی از کار جهادی به نوعی کادرسازی است و باید نیروهایی تربیت کنید تا با

کادرسازی بخشی از کار جهادی است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بخشی از کار جهادی به نوعی کادرسازی است و باید نیروهایی تربیت کنید تا با مدل کار جهادی در امور مختلف مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – آیت‌الله مصطفی محامی صبح امروز در دیدار اعضای قرارگاه مردمی سردار شهید حاج محبعلی فارسی، افزود: عمر انسان می‌تواند در عرصه‌های مختلفی صرف شود اما فردا روز حسرت است و ناراحتیم که چرا کار خیری نکردیم و کسی که در این جهت توفیق داشته نیز حسرت می‌خورد که چرا کار خیر بیشتری انجام نداده و حال شما که توفیق صرف عمر در راه خدمت به مردم پیدا کرده اید، باید خداوند متعال را شکر گزار باشید.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: اقدامات خیریه و کمک رسانی باید به خانواده‌های نیازمند از کار افتاده باشد، زیرا در غیر این صورت باعث گسترش فرهنگ مساعده گیری و آسیب وارد شدن به فرهنگ کار خواهد شد.

محامی بیان کرد: در اقدامات عمرانی کارهای جهادی، نکته مهم به کارگیری و مشارکت خود اهالی محل است و انجام رایگان آن اثر سو تربیتی دارد و فرد خدمات گیرنده باید خودش هم سرمایه‌گذاری کند که این سرمایه‌گذاری می‌تواند کمک‌های مالی بوده و یا حداقل در انجام پروژه گوشه‌ای از کار را بر عهده بگیرد.

وی ادامه داد: یک بخش کار جهادی به نوعی کادرسازی است و باید آدم تربیت کنید تا به مدل کار شما مشارکت کنند و بعد به آنها کار واگذار کنید و خودتان به سراغ پروژه‌های دیگر بروید.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی مطلوب است اما نکته اصلی محتوا و خوراکی است که ارائه می‌شود و باید در این جهت و برای سطوح مختلف برنامه‌ریزی داشته باشید.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: باید تلاش کنید تا حداقل یک محله را در ابعاد مختلف ساماندهی و پس از ایجاد تغییرات محسوس در گام بعد به سراغ سایر محل‌ها بروید.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف تاکید کرد و گفت: موانع و مشکلات وجود دارد اما باید در حوزه‌های مختلف از ظرفیت سایر دستگاه‌ها استفاده کنید.

محامی خاطرنشان کرد: در این جهت باید دست به دست هم داده و تلاش کنیم تا به هر یک از اهداف خود برسیم و طبیعی است که همه اهداف تحقق نخواهد یافت و حتی اگر درصدی از اهداف ما به نتیجه برسد باز هم مطلوب است.

وی گفت: باید تلاش کنید تا همانند گروه جهادی خود گروه‌های دیگری را تشکیل داده و در پیشبرد فعالیت‌ها از آن استفاده و حمایت کنید تا به تدریج تجربه کسب کرده و نقش آفرینی کنند.

انتهای پیام/