افغانستان به دنبال درگیری با کشورهای همسایه نیست

وزارت دفاع طالبان در پیامی گفت: امارت اسلامی افغانستان (حکومت سرپرست افغانستان) گفتگو و مذاکره را برای هر گونه مشکل یک راه معقول می‌داند .

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – وزارت دفاع طالبان در پیامی گفت: امارت اسلامی افغانستان (حکومت سرپرست افغانستان) گفتگو و مذاکره را برای هر گونه مشکل یک راه معقول می‌داند و بهانه جوی برای جنگ و اقدامات منفی به نفع هیچ یک طرفین نیست.

 

افغانستان هیچ برنامه ای برای تنش در مرزهای خود با ایران ندارد
سید حسن مرتضوی معاون سفیر کشورمان در کابل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در کابل گفت : پس از درگیری امروز در مرز دو کشور، ارتباط کامل با وزارت های دفاع و کشور افغانستان داشتیم و مسئولان این وزارتخانه ها بارها ضمن ابراز دوستی اعلام کردند: هیچ آمادگی و دستوری برای کوچک ترین تنش بین دو کشور، حکومت افغانستان ندارد .
مرتضوی افزود : سفارت کشورمان در کابل مرتب با مرزبانان و مسئولان محلی دو طرف تماس داشت و ارتباط آنها را با یکدیگر برقرار کرد.
قرار است هیاتی نیز فردا برای بررسی میدانی درگیری امروز در مرز دو کشور، عازم منطقه شود، گفته می شود؛ درگیری پس از آن شروع شده که عده ای از قاچاقچیان با منجنیق به سوی ایران مواد مخدر پرتاپ می کردند و مرزبانان کشورمان نیز به سمت قاچاقچیان تیراندازی می کنند که در این بین براساس یک سوتفاهم مرزبانان افغانستان نیز وارد درگیر می شوند با این حال ادعاهای دیگری هم درباره چگونگی آغاز درگیری وجود دارد.
حکومت سرپرست افغانستان اعلام کرده؛ پنج نفر در درگیری امروز از طرف افغانستان مجروح شده است .
معاون سفیر کشورمان با توجه به نقش رسانه های معاند برای آسیب زدن به روابط دو کشور ایران و افغانستان گفت : این درگیری کنترل و تمام شده است .
بلال کریمی معاون سخنگوی حکومت سرپرست افغانستان نیز در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما در کابل درگیری امروز را درگیری محلی ناشی از یک سوءتفاهم عنوان کرد و گفت : مسئولان هر دو کشور بیدار و آگاه هستند و قطعا برای جلوگیری از تکرار سوءتفاهمات محلی راه حل نیز پیدا خواهند کرد
افغانستان به دنبال درگیری با کشور های همسایه نیست
سخنگوی وزارت کشور طالبان در پیامی : در جریان درگیری امروز از هر دو طرف یک نفر کشته و تعداد زخمی شدند.
تکور گفته است: موضوع به بزرگان هردو طرف اطلاع داده شده و اکنون وضعیت تحت کنترل است.
سخگوی وزارت کشور افغانستان افزود: امارت اسلامی ( حکومت سرپرست افغانستان )خواهان درگیری با همسایه نیست.
انتهای خبر/