اختصاص مشوق‌های جدید برای نوسازی بافت‌های فرسوده در سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم از فرصت‌های جدید دولت، برای نوسازی، بهسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – منصور بیجار در جلسه توجیهی شهرداران استان بیان کرد: بسته‌های تشویقی جدیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی با هدف کمک به مردم، برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری ابلاغ شده تا با تسهیل شرایط و قوانین، ساکنان این مناطق از فرصتی که دولت در اختیار آنان قرار داده است استفاده کنند.

بیجار افزود: در این جلسه شهرداران استان مکلف شدند در بازه زمانی تعیین شده نقشه‌ها و ضوابط متناسب با شرایط بومی و محلی مناطق مورد نظر را هر چه سریعتر ارائه دهند تا روند اجرایی این فرصت به مردم اطلاع رسانی شود.

وی اظهار کرد: این مشوق‌ها علاوه بر مشوق‌های گذشته است و قرار است افزایش تراکم، افزایش سطح اشغال، متناسب سازی عرض محورها، اختلاط کاربری ها، تسهیل در ضوابط پارکینگ و معماری و … از دیگر مزایایی باشند که در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

همچنین معاون استاندار در اولین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک سال جاری استان گفت: اصلاح و بازنگری دستورالعمل‌های مرتبط با قانون هوای پاک ضروری است.

انتهای خبر/