اقتصاد دریا و گردشگری مکران مورد توجه است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مکران، دریای سرمایه‌گذاری است، گفت: اقتصاد دریا و گردشگری مکران مورد توجه است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جلسه فعالان اقتصادی و شورای توسعه مکران بیان کرد: این منطقه برای فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و کسانی که به آینده این منطقه فکر می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه هر وقت با مهمانان خارجی دیداری داشته‌ایم، همیشه به چابهار و ظرفیت‌های منطقه مکران اشاره شده است، ادامه داد: مکران، منطقه‌ای با استعداد برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری، اقتصاد دریا و حوزه‌های نفتی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بانک‌ها به‌جای اینکه در تولید سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه خود را در ساختمان‌سازی و پاساژسازی انباشت می‌کنند، افزود: یکی از آسیب‌های نظام پولی کشور، سرمایه‌گذاری بانک‌ها در ساختمان‌سازی است.

وی تأکید کرد: بانک مرکزی باید تلاش کند که بانک‌ها تمام ثروت خود را در مسیر تولید قرار دهند و از سرمایه‌گذاران حمایت کنند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه محور اقتصاد مقاومتی، پیشرفت، رفع مشکلات اجتماعی و اقتصادی، استقلال اقتصادی و سیاسی کشور در گرو تولید است، اضافه کرد: با رشد نقدینگی که با محوریت تولید انجام شود، نگرانی‌ها رفع می‌شود.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه افزایش نقدینگی به سمت تولید حرکت کند، تصریح کرد: مهار تورم باید در رشد تولید دنبال شود.

انتهای خبر/