وزیر ارتباطات: قطعی اینترنت نداریم! تنها برخی استان‌ها، برخی ساعات

پس از گزارش‌های مکرر قطع یا کندی اینترنت طی یک هفته گذشته و اعلامیه شرکت ارتباطات زیرساخت در این خصوص، حالا وزیر ارتباطات علی‌رغم تکذیب این موضوع اذعان داشته: «در برخی از استان‌ها در یک ساعت خاصی، یکسری محدودیت‌ها اعمال می‌شود که عموم مردم این محدودیت‌ها را احساس نمی‌کنند».

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – به تازگی عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، در گفتگو با رسانه شفقنا در خصوص قطع شدن و کندی اینترنت طی روزهای گذشته در کشور واکنش نشان داده و ضمن رد این موضوع، آن را یک احساس غیرعمومی خوانده است.

وزیر ارتباطات در این مصاحبه اذعان داشت:

در برخی از استان‌ها در یک ساعت خاصی در نیمه شب‌ها، یکسری محدودیت‌ها اعمال می‌شود که اصلاً عموم مردم این محدودیت‌ها را احساس نمی‌کنند. ممکن است که بخشی از کاربران که ساعت ۲ نصف شب بیدار هستند در یک نقطه خاصی کندی اینترنت را احساس کنند، اما این احساس عمومی نیست.

به گفته وی، وزارت ارتباطات در حال توسعه و ارتقای شبکه و نصب برخی از تجهیزات جدید است تا ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور تا پایان سال اضافه کند. زارع‌پور می‌گوید برای اینکه ظرفیت شبکه افزایش یابد، می‌بایست به برخی از نقاط، زمان خاموشی داد، ولی شاید این قطعی در حد یک صدم ظرفیت کل شبکه باشد که عموم مردم آن را احساس نمی‌کنند.

قطع اینترنت

چند روز پیش بود که پس از گزارش‌های کاربران و تأیید نت بلاکس مبنی بر کاهش ثبات اینترنت کشور به ۷۱ درصد سطح معمول، شرکت ارتباطات زیرساخت بیانیه‌ای منتشر کرده و علت موضوع را «ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت» خواند.

در همین رابطه وزیر ارتباطات نیز در مصاحبه خود اظهار داشته که کندی یا قطعی احتمالی اینترنت در برخی از مناطق به منظور ارتقای شبکه بوده و چیزی که وی آن را «مانور قطع اینترنت» عنوان کرده است درکار نیست.

با این حال هنوز اطلاعات موثقی در خصوص ساعات قطعی-کندی اینترنت یا استان‌های محدود شده به دلیل توسعه ظرفیت شبکه از سوی مراجع رسمی ذکر نشده است.

انتهای پیام/