هشدار سطح زرد هواشناسی برای سیستان و بلوچستان صادر شد

ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در پی هشدار سطح زرد هواشناسی اطلاعیه‌ای در خصوص بارش باران و توفان در نقاط مختلف این استان صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – بنا بر هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی، تا روز جمعه ۱۹ خرداد ماه جاری، در برخی نقاط رگبار و رعد و برق، تند بادهای شدید لحظه ای و گرد و خاک، احتمال تگرگ و برخورد صاعقه در ارتفاعات مناطق مرکزی و جنوبی استان بویژه شهرستان‌های خاش، تفتان، سراوان، گلشن، سیب و سوران، مهرستان، راسک و سرباز پیش بینی می شود.

در برخی نقاط رگبار و رعد و برق، تند بادهای شدید لحظه ای و گرد و خاک، احتمال تگرگ و برخورد صاعقه در ارتفاعات مناطق مرکزی و جنوبی استان بویژه شهرستان‌های خاش، تفتان، سراوان، گلشن، سیب و سوران، مهرستان، راسک و سرباز پیش بینی می شود.

این اطلاعیه می افزاید: جاری شدن رواناب و احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده ها، برخورد صاعقه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

توصیه می‌شود احتیاط در فعالیت کوهنوردی، خودداری از اسکان و تردد در حاشیه مسیل ها و رودخانه‌های فصلی، محافظت از محصولات کشاورزی انجام شود.

در این اطلاعیه ذکر شده است: همچنین افزایش سرعت بادهای ۱۲۰ روزه از روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ لغایت دوشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۲ در زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز پیش بینی می‌شود.

در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: با توجه به خیزش گرد و خاک و کاهش دید کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به محصولات جالیزی و گلخانه‌ها وجود دارد و به شهروندان توصیه می‌شود از تردد غیرضروری در فضای باز در زمان غبار آلود شدن هوا، احتیاط در ترددهای جاده‌ای و محافظت از گلخانه‌ها را مدنظر داشته باشند.

انتهای پیام/