تقویت نظارت بر بازار توزیع گوجه در زاهدان

زاهدان- سکایی نیوز - مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از متعادل سازی قیمت گوجه در بازار خبر داد و گفت: با تشدید نظارت ها قیمت گوجه فرنگی در بازار به زیر 20 هزار تومان خواهد رسید.

موسی عباس زاده محمودی در حاشیه حضور در میدان میوه و تره بار زاهدان و بازدید از مراکز توزیع ، به خبرنگار سکایی نیوز گفت: با توجه به تغیر فصل و سرمای شدید هوا بوته های گوجه فرنگی در بسیاری از مناطق از بین رفته بود که همین موضوع باعث افزایش موقت قیمت گوجه فرهنگی در بازار شد.

 

وی افزود: با توجه به شکایت های مردمی در روزهای اخیر با هماهنگی با بازرسان جهاد کشاورزی از میدان میوه و تره بار بازدید به عمل آمد و مشخص شد به دلیل تغیر فصل و سرمای هوا مشکلاتی در توزیع محصول گوجه فرنگی به وجود آمده است.

 

محمودی گفت: کاهش عرضه محصول در سطح بازار موجب می شود افراد سود جو بازار را نا متعادل کنند که تعزیرات حکومتی در کنار مردم خواهد بود و با متخلفان به شدت برخورد خواهد کرد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان بیان کرد: جریمه ها در تعزیرات حکومتی بسیار بازدارنده است اما امیدواریم بتوانیم با استفاده از اهرم پیشگیری در زمینه احقاق حقوق مصرف کننده عمل کنیم.

به گفته عباس زاده محمودی هم اکنون قیمت گوجه فرنگی در میدان میوه و تره بار، بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان عرضه و طی روزهای آینده به زیر ۲۰ هزار تومان خواهد رسید.

 

انتهای خبر/