در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد:

۲۵٠هزار متر مربع از اراضی دولتی سراوان رفع تصرف شد

سراوان- سکایی نیوز- رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان گفت: ۲۵۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی این شهرستان در آبانماه جاری رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

حامد ریگی در تکمیل این خبر به سکایی نیوز گفت : در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی با اجرای احکام قطعی قضائی این اراضی در پهنه این شهرستان به ارزش حدود ۷۲ میلیارد ریال رفع تصرف و به بیت المال اعاده و نسبت به قلع و قمع و خلع ید آن اقدام شده است.

 

وی ادامه داد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی این اداره به صورت شبانه روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان حفاظت و صیانت از اراضی ملی را وظیفه مهم و ذاتی این اداره عنوان و افزود: مردم گرامی شهرستان در صورت مشاهده موارد مشکوک تعرض و یا تصرف به اراضی دولتی می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز (۲۴ ساعته) با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موضوع را گزارش کنند تا عوامل یگان حفاظت اراضی در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

 

ریگی خاطر نشان کرد: همچنین سامانه گویای چهار رقمی ۱۶۵۶ نیز آماده دریافت هرگونه تخلفات در زمینه زمین خواری اراضی دولتی است.

 

انتهای خبر/