در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

رئیس اداره راه و شهرستخصیص ۵۳ تن قیر رایگان برای آسفالت محلات هدف بازآفرینی

شهری هیرمندازی شهرستان هیرمند گفت: ۵۳ تن قیر رایگان اخیرا برای آسفالت ۳۴ هزار متر مربع از معابر حاشیه شهر به شهرداری این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ محمد علی فقیهی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : این میزان قیر تخصیص یافته به ارزش ۶ میلیارد ریال به صورت رایگان برای بهسازی محله گلها به عنوان یکی از محلات حاشیه شهر هیرمند و از محل اعتبارات شرکت ملی بازآفرینی شهری اختصاص یافته است.

 

وی یکی از بدترین چهره‌های محرومیت و مشکلات رایج در محلات ناکارآمد شهری را کیفیت پایین معابر و حتی فاقد آسفالت بودن بسیاری از کوچه ها در محلات هدف عنوان کرد ادامه داد: وجود محله های شهریِ نابسامان، با ظاهری نامناسب یکی از اصلی ترین مشکلات شهرهای امروز است که برای مقابله با این چالش، سیاست ها و برنامه های بازآفرینی تدوین شده تا بر اساس آن کیفیت زندگی بهتری برای ساکنین واقع در چنین فضاهای فقیر شهری ایجاد شود.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هیرمند از تامین پنج هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان خبر داد و گفت: ساخت واحدهای مسکونی به صورت ویلایی از مهمترین ویژگی ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان است که علاوه بر سرعت اجرای پروژه‌ها، نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی و سکونت مردم براساس مختصات فرهنگی منطقه دارد.

 

فقیهی تاکید کرد: با توجه به اینکه برای همه اراضی طرح نهضت ملی مسکن هیرمند طرح تفکیکی و آماده‌سازی در دستور کار قرار دارد شهروندان واجد شرایط می توانند از مزایای این طرح بهره مندشوند.

انتهای خبر/