رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در منطقه سیستان

رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در منطقه سیستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ دکتر  سرگزی در حاشیه این رزمایش به خبرنگار ما بیان کرد : منطقه سیستان از قدیم الایام قطب دامداری و دامپروری بوده و زندگی و معشیت خیل عظیمی از مردم منطقه وابسته به این حرفه است. اما قهر طبیعت و خشکسالی‌های متوالی، شرایط زندگی و تولید را برای دامداران و عشایر با مشکلات فراوانی مواجه کرده است. در چنین شرایطی درمان ضد انگلی جمعیت دامی، واکسیناسیون دام‌ها بر علیه بیماری‌های واگیردار دامی، استفاده از مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی و درمان به موقع دام‌ها در کنار آموزش و توانمند سازی دامداران بسیار حائز اهمیت است. به این منظور قرارگاه محرومیت‌زدایی سازمان دامپزشکی کشور با برنامه‌ریزی و برگزاری رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در منطقه سیستان و پای کار آوردن دامپزشکان بخش‌های دولتی، خصوصی، دانشگاهی، بسیجیان، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مردمی آستین همت را برای خدمت به مردم بالا زده‌اند.
وی در خصوص آغاز اردو های جهادی دامپزشکی در شهرستان های استان گفت: برگزاری رزمایش های جهادی و ارائه خدمات دامپزشکی رایگان از قبیل واکسیناسیون، سم پاشی جایگاه و بدن دام، معاینه و درمان دام‌های بیمار و همچنین برگزاری دوره های آموزشی- ترویجی به منظور توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری یکی از اهداف مهم سازمان دامپزشکی به شمار می‌رود که اجرای مطلوب آن سبب رضایتمندی دامداران خواهد گردید.
دکتر سرگزی افزود: به این منظور با برنامه ریزی و هماهنگی‌های انجام گرفته با سازمان بسیج سازندگی، فرمانداران و بخشداران در منطقه سیستان، اولین رزمایش جهاد دامپزشکی با بکارگیری حداکثری از توان نیروی انسانی با بکارگیری ۱۱ اکیپ و مشارکت بیش از ۸۰ نفر از دامپزشکان و متخصصان در شهرستان های زابل، نیمروز، هامون، زهک و هیرمند برگزار گردید.
در ادامه، وی در خصوص رزمایش جهادی منطقه سیستان عنوان داشت: در این رزمایش خدمت رسانی که از روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت آغاز و تا پایان روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت به دامداران و عشایر منطقه سیستان خدمات رایگان دامپزشکی ارائه خواهد شد و اجرای این طرح علاوه بر کمک به حفظ سرمایه‌های دامی کشور، افزایش تولید و بهره‌وری دام‌ها و کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام به ماندگاری مردم در روستاهای منطقه و تامین امنیت غذایی در کشور نیز کمک می‌کند.

انتهای خبر/