پرداخت تسهیلات اشتغال به ۶ هزار طرح در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته در مجموع به ۶ هزار طرح از محل منابع بانکی مشاغل خانگی و قانون بودجه در این استان تسهیلات اشتغال پرداخت شد.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران –  حامد آرامش بیان کرد: دولت سیزدهم برای حمایت از توسعه کارآفرینی، ایجاد اشتغال و رشد تولید تسهیلات ارزان‌قیمت برای متقاضیان در نظر گرفته که عمدتاً در حوزه مشاغل خانگی، کسب‌وکارهای نوپا، شرکت‌های تعاونی و مشاغل پرکشش و زودبازده مصرف می‌شود.

وی افزود: براین‌اساس سال گذشته از محل منابع تسهیلات مشاغل خانگی، ۱۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد که تا پایان سال، بیش از ۹۷ میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل به یک هزار و ۱۷۰ طرح پرداخت شده و بقیه نیز تا زمان ابلاغ تسهیلات اشتغال سال ۱۴۰۲، پرداخت خواهد شد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: تسهیلات جدید مشاغل خانگی باتوجه‌به عملکرد سال گذشته استان‌ها و ظرفیتی که استان‌ها در مشاغل خانگی دارند، در نظر گرفته می‌شود و با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امسال همه استان‌ها افزایش پرداختی تسهیلات را خواهند داشت.
وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمرکز بر توسعه کمی و کیفی پشتیبان است تا شاهد شکل‌گیری شبکه‌های مشاغل خانگی از تولید تا عرضه باشیم.

آرامش جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه را از دیگر منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال بیان کرد و افزود: از این محل نیز، چهارهزار و ۷۸۳ طرح در سال گذشته تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی میزان اشتغال ایجاد شده از محل منابع تسهیلات مشاغل خانگی و جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه را تا پایان سال گذشته، حدود ۶ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: به‌زودی تسهیلات اشتغال خانگی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد و امیدواریم با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عمل شاهد جذب حداکثری منابع و در نتیجه رشد اشتغال استان باشیم.

انتهای خبر/