راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اعلام کرد :

اخذ سند تک برگ برای حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی دولتی منطقه سیستان

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای قانون حدنگاری، سند مالکیت تک برگ برای ۹ هزار و ۷۷۰ هکتار از اراضی دولتی در محدوده و حریم شهرهای تحت پوشش این اداره کل از سال ۹۹ تاکنون صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – عطاء اله اکبری در تکمیل این خبر گفت : اخذ اسناد تک‌برگی در این حجم شفافیت امور ثبتی، پیشگیری از جعل اسناد مالکیت و ارائه خدمات بهینه توام با سرعت، دقت و کیفیت به شهروندان را به دنبال دارد.

وی افزود: این اسناد بر اساس ماده ۹ قانون جامع حدنگار و در راستای تفاهم نامه بین سازمان اسناد و املاک و با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن به نام دولت صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزایش ضریب حفاظتی، کاهش عوامل تخریب و جلوگیری از تجاوز و تعدی به اراضی ملی، دسترسی آسان به اطلاعات مالکیت دولت و همه مالکان املاک از نظر محل و موقعیت آن، بروزرسانی اطلاعات نقشه‌ها و کاهش اختلافات حقوقی مردم را از جمله اهداف مهم قانون جامع حدنگار عنوان کرد و گفت: در اجرای این قانون دریافت اسناد دیگری هم در دستور کار داریم و با برنامه ریزی و نامه هایی که تنظیم شده است این کار قطعا سرعت بیشری می گیرد.

انتهای خبر/