استاندار سیستان و بلوچستان:

مدیران کارها را شبانه روزی و جهادی پیگیری کنند

زاهدان _ سکایی نیوز _ استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مدیران بایستی کارها را شبانه روزی و جهادی پیگیری کنند، گفت : کار جهادی یعنی کاری که دقیق، آینده‌نگر و با مبنای علمی باشد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز از روابط‌ عمومی استانداری، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه با مدیران سازمان امور مالیاتی استان با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد اظهار داشت: استان سیستان بلوچستان با ۱۶۳۰ کیلومتر مرز، پهناورترین استان کشور که با توجه به شرایط استان نباید در زمینه مالیاتی و بودجه‌ریزی با استان‌های دیگر در یک تراز باشد.

 

محمد کرمی بیان داشت: بودجه ریزی نامتناسب باعث ایجاد فاصله در روند توسعه و رشد استان‌ها می‌‌شود.

 

وی تاکید کرد: با اقدامات زیرساختی و بلندمدت، استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، رشد چرخه تولید استان، ایجاد کارخانه‌ها، رشد شهرک‌های صنعتی و راه اندازی کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی شاهد توسعه و پیشرفت استان خواهیم بود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود، استان باید به صادر کننده میوه‌های گرمسیری و دام در سطح منطقه تبدیل شود و در حوزه اقتصاد دریا می‌تواند نیازهای کل کشور را تامین کند.

 

کرمی بیان داشت: دلایل عدم حضور سرمایه گذاران، راهکارهای لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری، دلایل خروج سرمایه‌های استان بررسی و برای رفع موانع آن اقدام شود و مسئولان باید در این راستا پیگیری لازم را داشته باشند.

 

وی افزود: در مباحث سرمایه‌گذاری مشوق‌هایی باید در نظر گرفته شود و شرایطی را فراهم کنیم که برای سرمایه‌گذار جذابیت داشته باشد.

 

استاندار با خطاب قرار دادن مدیران مجموعه‌ تاکید کرد: اشرافیت و رصد دائمی بر وظایف و کارکنان، نگاه یکسان به ارباب رجوع، نظارت بر عملکردها، بومی سازی دستورالعمل‌های ارسالی از مرکز با توجه به شرایط استان، تسهیل مسائل مراجعین، داشتن خلاقیت و نوآوری در کار را مورد توجه قرار دهند.

 

کرمی تصریح کرد: باید مالیات دهندگان نسبت به دلایل پرداخت مالیات آگاهی داشته باشند، عدم اطلاع مردم از قوانین باعث سوء استفاده مفسدین می‌شود.

 

وی بیان داشت: ایجاد گروه اندیشه ورز و برگزاری جلسات برای رفع مسائل و برنامه‌ریزی صحیح برای رشد و توسعه منطقه به جد در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

 

استاندار خاطر نشان کرد: کارگروه‌ دانشگاهی برای حذف رشته‌های فاقد بازار کار تشکیل شده و افزایش مهارت محوری در دستور کار دانشگاهها قرار دارد و مقرر گردیده در کنار مجموعه‌ها گروههای دانشگاهی نیز حضور داشته باشند.

 

کرمی با تاکید بر فراهم کردن سازوکاری برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران خارجی تصریح کرد: نگاه ویژه به شهرستان‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری‌ها و فراهم نمودن امکانات تاثیر مستقیمی برای جلوگیری از حاشیه نشینی شهرها و آسیب‌های حاصل از آن دارد‌.

 

وی با اشاره به اینکه باید نگاه‌ها را به این استان تغییر دهیم، افزود: استان نیروی انسانی توانمندی در عرصه‌های مختلف دارد که باید فرصت‌های لازم برای رشد و بالندگی در اختیارشان قرار بگیرد.

 

انتهای خبر/