در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

کشف بیش از یک تن مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامي استان از انهدام دو باند قاچاق مسلح مواد مخدر با کشف یک تن و 123 کیلو گرم انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس استان خبر داد.

سردار “دوستعلی جلیلیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز_ در تشریح جزئیات این خبر، گفت : ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از حمل محموله های سنگین مواد مخدر توسط اعضای دو باند مسلح و سازمان یافته که قصد انتقال از شهرستان های شمالی و جنوبی استان به مرکز کشور را داشتند، به دست آوردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات، سرانجام اعضای این باندهای مسلح را که با ۱۰ دستگاه خودرو سواری در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در مرکز استان و محورهای فرعی شهرستان های ” خاش، ایرانشهر، سیب و سوران، زابل، نیمروز و نیک شهر ” بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

سردار جلیلیان تصریح کرد: در چند عملیات جداگانه ماموران پلیس با سوداگران مواد افیونی به صورت مسلحانه درگیر شدند که پس از آنکه قاچاقچیان خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این عملیات ها، با اقدام ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان و شهرستان های مذکور با درگیری های مسلحانه ۶ سوداگر مرگ از اعضای دو باند دستگیر و ۸ دستگاه خودرو سواری پژو و تویوتا نیز از آنان توقیف و مقدار یک تن و ۱۲۳ کیلوگرم مواد افیونی کشف و ضبط شد.

انتهای خبر/