کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه کار و تولید سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای ایمنی و بهداشت کار جامعه کار و تولید در این استان بعنوان اولویت هدف‌گذاری شده است و همکاری رابطان و ضابطان قضایی در این مسیر حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ خلیل‌احمد سلامی در جلسه با حجت الاسلام نجفی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار کرد: ماموریت ذاتی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهبود شرایط کسب و کار، حفظ و صیانت از اشتغال و نیروی کار و حسن اجرای قوانین و مقررات قانون کار و تأمین اجتماعی در محیط های کاری است.

وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه های مختلف نظیر بازرسی از واحد‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کارگاه های ساختمانی و برخورد با اشغال اتباع خارجی غیر مجاز، با دستگاه های وظیفه مدار همکاری مشترک دارد و رفع چالش ها و مشکلات جامعه کار و تولید را پیگیری می کند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با قدردانی از همکاری و تعامل مستمر مجموعه دستگاه قضایی بخصوص معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان، تداوم این همکاری ها را در کاهش آسیب های اجتماعی و تبعات ناشی از آن در جامعه کار و تولید استان مهم و ضروری بیان کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هم در این جلسه بر نقش پر اهمیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه تاکید کرد و افزود: بیکاری به عنوان معضلی اجتماعی زمینه ساز بسیاری از ناهنجاری‌ها، انحرافات اجتماعی و جرایم است و ایجاد اشتغال و کارآفرینی و کاستن از میزان فقر و افزایش رفاه اجتماعی و تحت پوشش قرار دادن اقشار آسیب پذیر در یک جامعه می‌تواند گام‌هایی مؤثر در پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی محسوب شود.

حجت الاسلام غلامرضا نجفی اظهار کرد: می‌بایست با اجرای برنامه‌های مفید متناسب با نیاز جامعه کارگری و افزایش آگاهی، آموزش و تسهیل فعالیت‌های مهارت آموزی و بهره گیری از خلاقیت و نوآوری، در صدد احصای چالش ها و مشکلات جامعه هدف و رفع ریشه ای آن بر آمد.

وی تسلط به قانون و اجرای دقیق آن را برای مسئولان لازم و ضروری دانست و گفت: یکی از پیامدهای اجرای دقیق قانون در کارها، کاهش مشکلات جامعه و حذف بستر نارضایتی میان اقشار مختلف است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ادامه داد: سامانه جامع ارتباطات مردمی « سجام » این معاونت می‌تواند بازوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای شناسایی و پیگیری هرچه سریعتر مشکلات و چالش ها باشد.

حجت الاسلام نجفی هم‌چنین تاکید کرد: هر کس با هر مسئولیتی باید فرصت خدمت به مردم را قدر بداند و در راه جلب رضایتمندی خداوند و بندگان خدا تلاش کند.

 

انتهای پیام/