ظرفیت گردشگری چابهار معادل ۱۰ استان کشور است

مدیرکل گردشگری شورایعالی مناطق آزاد گفت: ظرفیت گردشگری چابهار معادل ۱۰ استان کشور است که نیازمند مدیریتی مردمی و تعامل با جامعه محلی برای دستیابی سریع به منافع و توسعه اقتصادی است تا در قالب مدل گردشگری تعالی بخش و هویت محور از ظرفیت جامعه محلی استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ محمد فرزاد میرزایی قلعه شامگاه سه شنبه در نشستی که به دعوت معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار و با حضور فعالان گردشگری و صنایع دستی این منطقه آزاد برگزار شد، ضمن شنیدن مشکلات موجود افزود: مشکلات زنجیره گردشگری چابهار در انزوای جغرافیایی، ضعف کنشگری جامعه محلی، تبلیغات منفی علیه منطقه، نبود بسته‌های جذاب گردشگری هویت محور، تکیه گردشگری اکوتوریسم و گران بودن بسته گردشگری چابهار خلاصه می‌شود.

وی بیان کرد: این منطقه آزاد برای حل خلاءهای قانونی و حمایت از کنشگران حوزه گردشگری نیازمند راه‌اندازی تشکل‌های صنفی است.

مدیرکل گردشگری شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه راه اندازی تشکل های صنفی راه حلی برای رفع خلاءهای قانونی حوزه گردشگری چابهار است، ادامه داد: حل این مشکلات، نیازمند تشکیل کمیته راهبردی با محوریت فعالان عرصه گردشگری برای کمک به توسعه این حوزه و از سوی دیگر، راه‌اندازی تشکل‌های صنفی برای حمایت از کنشگران حوزه گردشگری در این منطقه آزاد است.

به گفته میرزایی، تدبیر دولت سیزدهم افزایش کمی و کیفی ورود گردشگران به مناطق آزاد است و با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد چابهار به عنوان بزرگترین دروازه اقیانوسی ایران، تلاش برای جذب گردشگر خارجی باید در اولویت قرار گیرد که در همین راستا، توافق های همکاری با کنشگران گردشگری کشورهای همسایه و تسهیلات سفرکارت، در حال پیگیری و طی مراحل نهایی است.

گفتنی است، در این نشست سعید ریگی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و محمدسعید موسایی باغستانی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن بیان گزارشی از وضعیت گردشگری منطقه، برنامه های سال پیش رو را تشریح کردند و فعالان حوزه هتل داری، صنایع دستی، تور گردانی، پذیرایی و کلوپ های دریایی چابهار نیز با بیان مشکلات به ارائه راهکارهای پیشنهادی پرداختند.

 

انتهای خبر/