بهره برداری از ۲ ناحیه صنعتی جدید در سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان سال جاری از ۲ ناحیه صنعتی جدید در استان بهره برداری می شود.

علیرضا راشکی در تکمیل این خبر به سکایی نیوز گفت :  با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته و ظرفیت منطقه دو ناحیه صنعتی جدید دیگر با نام های ناحیه صنعتی تفتان و قصر قند برای این استان تعریف شد.

وی بیان کرد: هم اکنون مصوبه این دو ناحیه صنعتی اخذ شده است و تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آنها نیز آغاز می شود.

رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان بیان کرد:با راه اندازی ۲ ناحیه صنعتی جدید زمینه سرمایه گذاری ۳۰۰ طرح صنعتی دیگر نیز فراهم می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون در سیستان و بلوچستان تعداد  ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی برخوردار از امکانات مطلوب مستقر است.

راشکی تاکید کرد: تاکنون ۳۲۱۷ فقره قرارداد با کار آفرینان و سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که از این تعداد ۱۴۵۰ طرح بهره برداری شده است.

وی افزود: این تعداد طرح برای ۱۴ هزار و ۴۵۲ نفر ایجاد اشتغال کرده اند و علاوه بر این قرار است تا پایان سال جاری از ۷۰ طرح دیگر بهره برداری شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان یاد آور شد: در حال حاضر ۱۸۶۷ طرح نیمه تمام یا در دست ساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی در حال انجام است که با بهره‌برداری از آنها برای ۱۸۲۱۸ نفر ایجاد اشتغال می شود.

راشکی اضافه کرد: میزان پیشرفت فیزیکی طرح های مذکور از ۱ درصد تا ۹۹ درصد است.

وی خاطر نشان کرد: برای ایجاد حداقل یک شهرک یا ناحیه صنعتی در تمام شهرستان های استان برنامه ریزی شده است. که در این راستا باید گفت راه اندازی شهرک صنعتی دیگری در زاهدان ،کنارک و شهرستان دشتیاری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر این راه اندازی ۲ ناحیه صنعتی در شهرستان لاشار و نیمروز نیز با توجه به ظرفیت شناسایی شده در شهرستان های مذکور از برنامه های اولویت دار این دستگاه اجرایی محسوب می شود.

راشکی اظهار کرد:این شرکت علاوه بر برنامه های زیر ساختی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان برنامه های حمایتی و نرم افزاری را برای واحدهای تولیدی مستقر نیز در دستور کار داشته که از آن جمله می توان به برگزاری ۸۰ دوره آموزشی برای  واحدهای تولیدی در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد که در این دوره های آموزشی یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان و مدیران واحد های تولیدی مورد آموزش قرار گرفتند و این عدد در ۴ ماهه نخست سال جاری ۲۵ دوره آموزشی برای ۴۲۰ نفر است که اجرایی شده است.

وی ادامه داد: عارضه یابی واحد های صنعتی و اجرای طرح بهبود از دیگر برنامه های بهبود این شرکت محسوب می شود و باید گفت در سال گذشته ۴۲ واحد صنعتی راکد از طریق اجرای طرح های بهبود به چرخه تولید بازگشتند و ۱۰۸ واحد تولیدی نیز ظرفیت تولیدشان افزوده شد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان افزود:بازگرداندن ۴۶ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال از دیگر برنامه های مهم سال جاری محسوب می شود.

راشکی بیان کرد: تامین وثیقه مورد نیاز واحدهای صنعتی برای تامین سرمایه در گردش از طریق مذاکره با صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و انعقاد تفاهم نامه با بانک توسعه تعاون دو ابزار مهم برای کمک به احیا و بازگشت واحد تولیدی به چرخه تولید بوده است.

وی گفت: نظر به اهمیت صنایع کوچک در ایجاد اشتغال پایدار ، خنثی سازی آثار تحریم ها  ،کاهش وابستگی خارجی و توسعه صنعتی و همچنین با عنایت به فرمایشات متعدد مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به رشد و توسعه صنایع کوچک کشور ،۲۱ مرداد ماه به عنوان “روز حمایت از صنایع کوچک” در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت گردیده است. که در این راستا نیز در هفته پیش رو افتتاح طرح صنعتی و عمرانی نیز در شهرک ها و نواحی صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام