در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

۴۰۰۰ پایانه فروشگاهی در سیستان و بلوچستان به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل شدند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک بالغ بر ۴۰۰۰ پایانه فروشگاهی خرد و زنجیره ای در این استان به شبکه ملی اعتبار متصل و به شهروندان در طرح کالابرگ الکترونیکی خدمات می دهند.

خلیل احمد سلامی در تکمیل این خبر به سکایی نیوز افزود: در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی که از دهم مرداد ماه در سراسر کشور اجرایی شد، تمامی خانوار‌های دهک‌های اول تا سوم به همراه خانوار‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) مشمول افزایش ۳۰ درصدی یارانه شدند.

وی اظهار کرد: در این طرح ملّی، یارانه افراد به شرط استفاده ۵۰ درصدی معادل ۲۰۰ هزار تومانی از کالابرگ الکترونیک حداقل به میزان ۱۲۰ هزار تومان به‌صورت اعتباری افزایش یافته و در صورت افزایش احتمالی قیمت تورّمی اقلام سبد، این مبلغ نیز دوباره افزایش خواهد یافت به‌طوری که پرداختی خانوار تا پایان سال ثابت بماند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعلام اینکه طی مراحل قبلی طرح کالابرگ حدود ۵۷ هزار خانوار در سیستان و بلوچستان از این طرح استقبال کرده اند، ادامه داد: اکنون این طرح شامل دهک‌های اول تا سوم است که در آینده برای دهک‌های بعدی نیز اجرایی می‌شود.

سلامی تاکید کرد: شرط تخصیص افزایش اعتبار و تثبیت قیمت، استفاده حداقل ۲۰۰ هزار تومان از یارانه ۴۰۰ هزار تومانی برای خرید کالابرگ است و اگر فردی افزایش ١٢٠ هزار تومان اعتبار را در ماه خرید نکند، این مبلغ برای ماه بعد ذخیره نمی‌شود و تنها باقیمانده یارانه ۴۰۰ هزار تومانی در موعد مقرر واریز یارانه، قابل برداشت است.

وی گفت: همه خانوار‌های مشمول طرح کالابرگ می‌توانند برای اطلاع از باقیمانده اعتبار خود، برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» به نشانی http://shoma.sfara.ir را نصب یا کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره‌گیری کنند. مردم همچنین از طریق برنامه کاربردی «شما» و با انتخاب موقعیت مکانی، می‌توانند به نزدیک‌ترین فروشگاه مراجعه کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود:۱۱ قلم کالای اساسی شامل برنج، گوشت منجمد گوساله، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست دبه ۲/۵ کیلویی،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر جهت عرضه به خانوارها پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/