رفع تصرف ۴۵۶۹۷۰ متر مربع از اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان

معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۴۵۶ هزار و ۹۷۰ متر مربع از اراضی دولتی در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی راه و شهر سازی سیستان و بلوچستان، حسینعلی کریمی افزود: با تلاش نیروهای یگان‌های حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان و با انجام هماهنگی‌های قضائی و انتظامی طی ۲۰ ماموریت در شهرهای مختلف استان ۴۵۶ هزار و ۹۷۰ متر مربع از اراضی دولتی در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل از ابتدای سالجاری تاکنون به ارزش بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان از تصرف اشخاص سودجو خارج و به وضع سابق بازگشت.

وی ادامه داد: بیشترین رفع تصرفات انجام شده سالجاری به ترتیب به شهرستان‌های زاهدان و سراوان اختصاص دارد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با هشدار جدی درخصوص هرگونه تعرض و دست‌اندازی به اموال و اراضی دولتی بیان کرد: رسیدگی به موضوع زمین‌خواری در اولویت فعالیت‌های این اداره کل قرار دارد و به جهت برخورد با پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی با قاطعیت با زمین‌خواران برخورد می‌شود.

کریمی با اشاره به اینکه تجاوز به اراضی ملی، تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این مرز و بوم است، گفت: شهروندان گرامی استان پیش از خرید و یا اقدام به ساخت و ساز بنا، از مراجع قانونی ذی‌صلاح از جمله اداره کل راه و شهرسازی استان استعلام بگیرند، چرا که تجاوز به اراضی دولتی ضمن تشکیل پرونده‌های قضائی و تخریب بناهای احداثی، آن‌ها را متحمل زیان می‌کند.

وی به متعرضین به حقوق عمومی جامعه از جمله انفال توصیه کرد: قبل از انجام اقدامات غیرقانونی و ارتکاب جرم به عواقب آن بیاندیشند تا از تبعات تضییع حقوق بیت المال مصون بمانند در غیر این صورت بدون اغماض و مماشات با آنان برخورد می‌شود.

انتهای خبر/