آبرسانی سپاه به روستاهای دارای تنش آبی سیستان و بلوچستان آغاز شد

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از آغاز طرح آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی در این استان با عنایت ویژه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – سردار سرتیپ پاسدار احمد شفائی در حاشیه آغاز طرح آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این طرح تعداد ۱۰ دستگاه تریلر حامل تانکرهای ۲۸ هزار لیتری به استان اعزام شده و قرار است تا به صورت مداوم مساله آبرسانی به روستاهای داراش تنش آبی را انجام دهند.

وی تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم سیستان و بلوچستان که از گذشته تا کنون بر آن تمرکز فراوان شده و مورد تاکید فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین فرمانده نیروی زمینی سپاه بوده مساله آب است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سپاه سلمان این استان در راستای رسالت خدمت رسانی به مردم از گذشته تا کنون تمام تلاش خود را برای رفع معضل آب در منطقه به کار گرفته است.

وی افزود: خشکسالی های گذشته و قطع شدن آب رودخانه هیرمند و عدم تحقق حقابه از کشور افغانستان باعث شده در این منطقه مشکلات عدیده مرتبط با بی آبی بوجود بیاید.
سردار شفائی گفت: سپاه سلمان طی سه سال گذشته هم در ارتباط با حفظ آب موجود و هم در زمینه انتقال و جلوگیری از هدر رفت آن تلاش های چشمگیری را انجام داد که تنها در یک اقدام جهادی بیش‌ از ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب موجود در چاه نیمه چهارم که در حال تبخیر شدن بود طی یک عملیات فنی و پرحجم از این چاه نیمه به چاه نیمه سوم منتقل شد که این مساله باعث جلوگیری از هدررفت آب شد.

وی تاکید کرد: این اقدام جهادی فرصتی شد تا متولیان در حوزه زیرساخت بتوانند زمانی برای اقدامات خود به دست آورند که در غیر این صورت مشکل بی آبی کنونی، زودتر گریبان‌گیر استان می‌شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: وضعیت استان اکنون به گونه ای است که ما هم در جنوب و هم در شمال با مشکل کم آبی روبرو هستیم و سپاه در زمینه تامین آب برای روستاهای دارای تنش کل استان به صورت سقایی در حال خدمت رسانی است.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که سیستان و بلوچستان در زمینه آب دارد، درخواستی برای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارسال و با عنایت ویژه ایشان این ۱۰ دستگاه تریلر به استان اعزام و تا زمان مورد نیاز، خدمت این دستگاه ها ادامه خواهد داشت.

سردار شفائی تاکید کرد: ماموریت این ۱۰ دستگاه تانکر آب رسان، خدمت رسانی به روستاهای دارای تنش سیستان و بلوچستان است.

وی اظهارکرد: امیدواریم اقدامات زیرساختی در حال اجرای سیستان و بلوچستان زودتر به نتیجه برسد تا دیگر نیاز به آبرسانی سقایی وجود نداشته باشد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سپاه در خدمت رسانی به ولی نعمتان خود یعنی مردم اهتمام دارد و تا زمانی که مشکلات به صورت ریشه‌ای حل نشود با تمام ظرفیت در کنار مردم خواهد بود.

 

انتهای خبر/