۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰۰ هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد چابهار آماده شد

رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار گفت: بیش از ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله تولیدی، صنعتی، ترانزیتی، گردشگری و بهداشتی آماده ارائه به سرمایه گذاران شده است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – امیر مقدم اظهار کرد:چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و به عنوان پایتخت دریایی و دروازه تجارت مطرح است. برای همین منظور با محوریت منطقه آزاد چابهار دومین نمایشگاه معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در شهر مشهد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از شرکت‌های فعال در صنایع مختلف و صادراتی هم برای حضور و هم برای بازدید در این نمایشگاه دعوت شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار با تاکید بر اینکه منطقه آزاد چابهار آمادگی کامل برای همکاری و تعامل در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را در منطقه آزاد چابهار دارد، گفت: تمایل داریم که شرکت‌های فعال در نمایشگاه حضور یابند و از نزدیک ضمن بازدید در جریان بسته‌های آماده ارائه قرار گیرند.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی مشهد از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه برگزار می‌شود و قشرهای مختلف مردم و مسئولان و فعالان اقتصادی می‌توانند از این نمایشگاه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ بازدید کنند.

مقدم گفت: برای تحقق هدف‌گذاری سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ستادی در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای رصد و حمایت از سرمایه گذاری‌ها و صادرات راه اندازی شده تا تمامی فرآیندهای تولید و اشتغال، جذب سرمایه گذار، بسته‌های سرمایه‌گذاری و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تشکیل شده است؛ در همین راستا جلسات هفتگی به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی افزود: با معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری متعدد در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه گذاری در این مناطق فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: با توجه به بروکراسی طولانی و پیچیده در کشورمان، برای تدوین این بسته‌ها فرآیندی را دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرده که قرار شده هر منطقه آزاد بسته‌های سرمایه گذاری را آماده و فرصت بررسی آنرا برای سرمایه گذاران در نظر بگیرند؛ همچنین زمین و زیرساخت را تامین کرده و مجوز بی نام صادر تا فقط درج نام سرمایه گذار در برگه و مجوز و تایید اهلیت سرمایه گذار باقی بماند عملا این کار باعث کوتاه شدن فرآیندها شد.

انتهای پیام/