استاندار سیستان و بلوچستان:

معدن طلای تفتان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معدن طلای تفتان با سرمایه گذاری بیش‌از یک‌هزار میلیارد تومان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در نیمه دوم سالجاری به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی در بازدید از طرح تولید و استحصال طلا از معدن طلای تفتان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس هیئت عامل و مدیرعامل هلدینگ معدنی صدر تامین و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی انجام شد، اظهارکرد: اکنون ۶ محدوده اکتشافی در حال بررسی میزان عیار و ذخیره ماده معدنی به عنوان مواد اولیه کارخانه هستند.

وی افزود: این پروژه معدنی برای بیش‌از ۱۸۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نیاز مردم برای ایجاد شغل و کمک به توسعه همه جانبه منطقه باید سهم شهرستان از سایت ارتقا یاید و ضمن اینکه مردم از منافع طرح بهره مند می‌شوند، بخشی از درآمد ها صرف هزینه های عمرانی شود.

شهرستان تفتان در مدار توسعه

فرماندار تفتان نیز گفت: مردم منطقه سفر یک روزه استاندار سیستان و بلوچستان را به فال نیک می‌گیرند و خواهان تعهدات شرکت فوق به شهرستان تفتان هستند.

علیرضا شهنوازان افزود: شرکت فوق موظف است پیرو گفتمان مردم دغدغه مردم و روستائیان را برآورده سازد و نسبت به تعهدات خود عمل کند تا شهرستان تفتان در مدار توسعه ای که قرار گرفته تسریع شود.

وی ادامه داد: معادن فرصتی مهم برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و کسب درآمد و از عوامل توسعه بوده، بنابراین از فرصت ها باید به طوری استفاده کرد که مردم آسایش و آرامش داشته و دغدغه شغل نداشته باشند.

انتهای خبر/