در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

آزادسازی حدود ۱۴۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی زاهدان از دست زمین خواران

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای مقابله با زمین خواری، حدود ۱۴۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی در مناطق ارزشمند شهرستان زاهدان در سه هفته اخیر رفع تصرف و آزادسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز_ حسینعلی کریمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت از اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی و همکاری و نظارت دستگاههای قضایی و امنیتی استان، با انجام بیش از ۱۰ ماموریت در زاهدان طی این مدت اراضی مذکور از تصرف اشخاص سودجو خارج شد.

وی با قدردانی از تعامل سازنده سازمان جهاد کشاورزی استان، ادامه داد: زمین خواران در سنوات گذشته در اراضی منابع طبیعی و جهاد کشاورزی زاهدان اقدام به تصرف اراضی به صورت احداث خاکریز و چهار دیواری کرده بودند که با پیگیری این اداره کل اراضی مذکور به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان رفع تصرف و به حال اولیه بازگردانده شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان همچنین با تقدیر از تعامل و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان تاکید کرد: با سودجویانی که قصد تعدی و دست‌اندازی به اراضی ملی و بیت‌المال را دارند، با قاطعیت برخورد و برای تحقق این امر مهم از همه توان اجرایی و قانونی خود استفاده می‌کنیم.

وی با اعلام شماره تلفن ۱۶۵۶ به صورت شبانه‌روزی جهت گزارش هرگونه تصرف اراضی در استان، گفت: هم‌استانی‌ها با مشاهده هر گونه تخلف و تصرف اراضی می‌توانند با شماره ذکر شده تماس گرفته و یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان را برای حفاظت از اراضی ملی و دولتی یاری کنند.

کریمی خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعیه‌های متعدد صادر شده توسط این اداره کل، اشخاصی که قصد خرید ملک در هر نقطه از شهرهای استان را دارند، ابتدا استعلام لازم از اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های مختلف به عمل آوردند تا در دام اشخاص سودجو گرفتار نشوند، چرا که هرگونه خرید، فروش، انعقاد قرارداد و تغییر شکل زمین های ملی و دولتی جرم محسوب شده و پیگرد قضایی دارد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح تشدید حفاظت از اراضی دولتی سیستان و بلوچستان در تعطیلات پیش رو سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: با پایش روزانه توسط عوامل یگان حفاطت اراضی استان عرصه بر متصرفان اراضی ملی استان تنگ شده بطوری که نیروهای این یگان با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.

انتهای خبر/