طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان منطقه سیستان در مسیر اجرا قرار گرفت

مدیر بازارچه‌های مرزی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: طرح ۴۰۰ دلاری که یکی از وعده‌های رئیس جمهور در سفر به شمال استان بود ابلاغ و از این پس مرزنشینان سیستان می‌توانند با استفاده از این طرح بدون پرداخت سود بازرگانی اقدام به واردات کالا کنند.

به گزارش سکایی نیوز -مبین علی میر روز بیان کرد: با ابلاغ طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان می‌توانند کالاهایی را وارد کنند که امکان واردات با هیچ رویه‌ دیگری در کشور امکانپذیر نیست.

وی افزود: در این طرح مرزنشینان از پرداخت سود بازرگانی معاف خواهند بود، به عنوان مثال یک کانتینر پارچه سود بازرگانی معادل حدود ۸۰۰ میلیون تومان دارد که در این طرح به طور کامل مورد بخشودگی قرار گرفت.

مدیر بازارچه‌های مرزی استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: انتظار داریم تجار و فعالان اقتصادی با همکاری مرزنشینان از ظرفیت این طرح استفاده کرده و با این رویه سیستان به قطب تجاری اقتصادی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح بصورت قانونمند برای اولین بار اجرایی می‌شود که انتظار داریم همه دستگاه‌های مرتبط مساعدت و همکاری لازم را جهت هرچه بهتر اجرا شدن مصوبه هیات دولت انجام دهند.

میر تصریح کرد: همچنین در تلاشیم تا این ۴۰۰ دلار به ۱۶۰۰ دلار در ماه افزایش پیدا کند و پیشنهاد جهت تصویب به هیئت دولت ارائه شده است.

وی تاکید کرد: هم‌اینک حدود ۱۳۰ هزار خانوار سیستانی مشمول این طرح هستند و انتظار داریم سایرین نیز با فعال کردن کارتهای مرزنشینی از این امکان استفاده کنند و فرمانداران نیز همکاری لازم در فعال کردن کارت‌های مرزنشینی را داشته باشند.

انتهای پیام/