خسارت ۲۸ میلیارد ریالی سرقت و تخریب تجهیزات ایمنی جاده‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تخریب و سرقت انواع تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سال گذشته در جنوب این استان بیش‌از ۲۸ میلیارد ریال خسارت بر جا گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – علی بامری در تکمیل این خبر گفت :نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از ‌این علامت‌ها همچون چراغ‌های چشمک زن، کابل‌های برق،گاردریل‌ها، تابلوهای هشدار دهنده و پایه‌های چراغ روشنایی به سرقت می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به عملکرد علائم و تجهیزات ایمنی راه‌ها که در جهت هدایت و تامین ایمنی جاده‌است،قطعا فقدان آن در نقاط حساس جاده‌ای در اثر سرقت، موجب سردرگمی راننده و بروز حوادث جاده‌ای خواهد شد در این راستا، این اداره‌کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی تحت پوشش می‌کند.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در راستای جلوگیری از سرقت این علائم، تمهیدات ویژه‌ای از جمله استفاده از تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی (پلاستیک فشرده) اندیشیده شده، بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت آهن‌آلات سرقت علائم ترافیکی به طعمه سارقان تبدیل شده که این اقدام علاوه بر تحمیل هزینه اضافه بر دوش راهداری، زمینه‌ساز بروز تصادف و بازی با جان مردم است.

وی افزود: پیگیری های زیادی بویژه در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در جاده‌ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره‌کل تاکنون انجام شده تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامه باشیم زیرا خرید و نصب مجدد این اقلام هزینه‌های سنگینی را متحمل می‌شود که می‌توانست در زمینه بهسازی جاده‌های جنوب استان صرف شود.

بامری خاطر نشان کرد: کاربران جاده‌ای و همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده هر گونه سرقت یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ای مراتب را به پلیس ۱۱۰ و یا سامانه‌های تلفنی،پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/