مدیرکل فرودگاه‌های استان سیستان وبلوچستان: فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین‌المللی زاهدان فراهم شده است

مديرکل فرودگاه‌هاي استان سيستان و بلوچستان معتقد است که با وجود ۱۲۰۰ کيلومتر مرز زميني، ۳۰۰ کيلومتر مرز آبي و همجواري با کشورهاي پاکستان و افغانستان و جنوب خليج فارس و درياي عمان، فرصت‌هاي خوبي براي سرمايه‌گذاري در فرودگاه‌هاي استان سيستان و بلوچستان و فرودگاه‌ بين‌المللي زاهدان فراهم شده است.

مهدی خسروی بنجار در گفتگو با خبرنگار سکایی نیوز افزود: برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در فرودگاه‌های استان، نخستین نشست معرفی نیازهای سرمایه‌گذاری فرودگاه بین‌المللی زاهدان و ظرفیت‌های موجود آن با حضور روسای دانشگاه‌های استان، روسای پارک‌های علم و فناوری، سازمان همیاری شهرداری‌ها، مدیران حوزه صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت‌های دانش بنیان در فرودگاه زاهدان برگزار شده و دومین نشست آن نیز بزودی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این نشست مقرر شده هر یک از روسای دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان کارگروه‌های خود را برای برگزاری میزگردهای تخصصی و بررسی نیازمندی‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های استان معرفی کنند تا بتوانیم به جمع‌بندی‌های مشخصی برسیم.
خسروی بنجار بیان داشت: با وجود ظرفیت‌های بخش‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی و بازرگانی و موقعیت استراتژیک و منحصر به فرد ژئوپلتیکی استان سیستان و بلوچستان در منطقه و همجواری آن با کشورهای پاکستان و افغانستان و جنوب خلیج‌فارس و دریای عمان، خوشبختانه شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی پایدار در استان فراهم شده است.
وی یادآورشد: سرمایه‌گذاران می‌توانند در زمینه ساخت پارکینگ طبقاتی، جایگاه تشریفات اختصاصی، خدمات هندلینگ زمینی، کارگو و باشگاه خلبانی و مرکز آموزش پروازهای فوق سبک در حوزه هوانوردی عمومی در فرودگاه زاهدان سرمایه‌گذاری کنند.
خسروی بنجار، ساخت جایگاه سوخت، کترینگ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مجتمع‌های نمایشگاهی، مجموعه‌های ورزشی و ساخت هتل در اراضی فرودگاهی را از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین‌المللی زاهدان عنوان کرد و گفت: ساخت باشگاه خلبانی و مرکز آموزش پروازهای فوق سبک در فرودگاه خاش از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این فرودگاه است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ مورد فرصت سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین‌المللی زاهدان و یک مورد در فرودگاه خاش برای سرمایه‌گذاران احصاء شده است، افزود: فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان با ۸۱۰ هکتار مساحت، فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و با وجود زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
وی بیان داشت: فرودگاه زاهدان به عنوان هشتمین فرودگاه بین‌المللی کشور و دارا بودن موقعیت ویژه‌ای در شرق کشور در توسعه حمل ونقل استان نقش مهمی دارد و این فرودگاه با ارائه خدمات فرودگاهی مناسب در این منطقه محل تردد و رفت وآمد سرمایه‌گذاران، تجار، بازرگانان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان و گردشگران داخلی و خارجی است.
مدیرکل فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان بیان کرد:  در حال حاضر فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در این استان ۶ فرودگاه زاهدان، زابل، سراوان، خاش، ایرانشهرو کنارک فعال هستند و انتظار داریم با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این فرودگاه‌ها، بتوانیم در توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان نقش‌آفرینی کنیم.
شایان ذکر است؛ رویداد بین‌المللی ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌ عمومی در فرودگاه‌های ایران روز چهارم تیر ماه سال جاری با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مدیران وزارت راه و شهرسازی، مدیران و مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان و متخصصان فرودگاهی کشور برگزار می‌شود.

 

انتهای خبر/