هلال احمر به بیش از ۲۷ هزار آسیب دیده سیستان و بلوچستانی امدادرسانی کرد

زاهدان _سکایی نیوز_مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تیم‌های هلال احمر این استان در سالجاری به ۲۷ هزار و ۴۶۹ آسیب دیده حوادث امدادرسانی کردند.

سیدمحمدمهدی سجادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سکایی نیوز افزود: نیروهای هلال احمر سیستان و بلوچستان در این مدت به ۱۹۶ حادثه دریایی، جوی، ترافیکی، شهری، زلزله و کوهستان با ۱۸۶ دستگاه خودرو امدادرسانی کردند.

وی افزود: ۴۵۲ تیم عملیاتی هلال احمر سیستان و بلوچستان در قالب یک‌هزار و ۳۶۴ داوطلب و ۷۷۵ نفر نیرو و ۳۸ تیم ارزیاب و چهار تیم واکنش سریع با ۲ هزار و ۱۴۱ نفر در این مدت به طور شبانه روزی به خدمت دهی پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان پیشرو و پاسخگو در ارائه خدمات اولیه امداد و نجات در حوادث و سوانح تداعی‌گر زیباترین نوع خدمات عام المنفعه و بشردوستانه است.

وی تاکید کرد: تمامی پایگاه‌های امداد ‌و نجات هلال احمر سیستان و بلوچستان در این استان برای خدمت رسانی به ‌حادثه دیدگان آمادگی کامل دارند و شماره ۱۱۲ “ندای امداد” نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هم استانی‌ها و هموطنان عزیز است.

سجادی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور ارائه خدمات در مواقع اضطرار و نیاز علاوه‌بر پایگاه‌های امداد جاده‌ای، پایگاه‌های امداد هوایی، کوهستان، ساحلی و امداد دریایی در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

وی گفت: سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش‌از ۵۰ درجه و ریزش باران‌های فصلی و جاری شدن سیل‌های مقطعی وجود دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین سیستان و بلوچستان با محیط زیستی مرکب از کویر، آتشفشان، دریاچه، جنگل، دریا، آفتاب و برف جلوه گاه تمام نمای طبیعتی متمایز است بطوریکه دریاچه هامون، آتشفشان نیمه خاموش تفتان، آبهای نیلگون دریای عمان، نخلستان‌های انبوه و درختان انبه بلوچستان، مزارع وسیع زیرکشت گونه‌های مختلف محصولات گرمسیری و پوشش گیاهی منطقه کویری این استان پهناور هر بیننده‌ای را مجذوب تنوع اقلیمی خود می‌کند.

 

انتهای خبر/