افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با ابلاغ اعتبارات سال جاری حوزه مشاغل خانگی به استان‌ها، سهم سیستان و بلوچستان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، حامد آرامش بیان کرد : با ابلاغ اعتبارات سال جاری حوزه مشاغل خانگی به استان‌ها، سهم سیستان و بلوچستان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان افزود: ۱۳۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ به سیستان و بلوچستان برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ابلاغ شد که به صورت انفرادی و کارفرمایی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی افزود: بانک‌های عامل در پرداخت این تسهیلات، توسعه تعاون، رفاه کارگران، پست بانک، ملی، صادرات، تجارت، ملت و مهر ایران هستند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان تاکید کرد: تسهیلات با اولویت به طرح هایی پرداخت خواهد شد که منطبق بر ظرفیت های منطقه ای و مورد تایید دستگاه اجرایی مرتبط بوده و متقاضیان آماده ورود به بازار و دارای مجوز مشاغل خانگی باشند.

آرامش ادامه داد: سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به مبلغ ۱۵۰۰ میلیون ریال و سقف کارفرمایی به ازای بکارگیری تعداد افراد تحت پوشش متناسب با سقف فردی، حداکثر تا مبلغ ۴۰۰۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان برای استفاده از تسهیلات مشاغل خانگی باید در سامانه https://smkh.mcls.gov.ir/ نام‌نویسی کنند.

انتهای پیام/