دستیاران مردمی سازی باید ایده‌های جوانان را به مدیران دستگاه‌های اجرایی منتقل کنند

زاهدان _سکایی نیوز_ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستیاران مردمی سازی باید ایده‌ها و روش‌های جوانان را به مدیران دستگاه‌های اجرایی منتقل کرده و در مواردی حتی روش‌ها را به سمت خواسته جوانان تغییر دهند.

به گزارش خبرنگار سکایی نیوز_ محمد کرمی روز چهارشنبه در نشست با دستیاران مردمی سازی مدیران سیستان و بلوچستان بیان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای استفاده از توانمندی مردم و ایده های نوآورانه نخبگان و جوانان در جهت توسعه استان به کار می‌گیرد.
وی افزود: شهید آیت الله رئیسی توجه ویژه‌ای به مردم سیستان و بلوچستان داشته‌اند و کارهای بزرگی در همین دوره در حوزه‌های مختلف زیرساختی در استان آغاز شد که لازم است این اقدامات ادامه پیدا کند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رهبر معظم انقلاب نیز نگاه ویژه‌ای به استان داشتند به طوریکه در طرح انتقال آب از تهلاب از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شد.
وی ادامه داد: بزرگترین پروژه آب شیرین کن خاورمیانه در سیستان و بلوچستان افتتاح شد همچنین در بخش گازرسانی نیز حدود ۴۰۰ هزار میلیارد ریال،دولت در استان سرمایه‌گذاری کرده که نمود این پروژه را در نقاط مختلف استان شاهدیم.
کرمی خاطرنشان کرد: در بخش های مختلف همچون مسکن سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی صورت گرفته این پروژه نیز به سرعت ادامه پیدا می‌کند.
وی تاکید کرد: در دولت سیزدهم به طور خاص در سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی انجام و ۲۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری ابلاغ شد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در جریان سیل اخیر جنوب استان با استفاده از ظرفیت مردمی توانستیم سیلاب را کنترل و اطلاع رسانی خوبی در این حوزه داشته باشیم.
وی تاکید کرد: از سال گذشته با آموزش‌های فن کد در حوزه اقتصاد دیجیتال ‌ جوانان و نوجوانان زیادی توانستند جذب شرکت‌های دانش بنیان شوند.
کرمی ادامه داد: بهترین سرمایه سیستان و بلوچستان نیروی انسانی متفکر، خلاق، جوان و نوآور است که ظرفیت‌های استان را باید به ثروت تبدیل کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت سیستان و بلوچستان در حوزه تجارت و ترانزیت اتاق بازرگانی جوانان را راه اندازی کردیم که حدود ۲۰۰ نفر از این افراد کارت بازرگانی دریافت کردند.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: صادرات استان باید بر پایه تولید باشد همچنین لازم است واردات نیز فرآوری شده و به کشورهای دیگر صادر شود.
وی بیان کرد: دانشگاه‌ها باید کارآفرین فارغ التحصیل کنند چرا که اخذ مدارک دانشگاهی تنها هیچ فایده ای ندارد بنابراین ما انتظار داریم که دانشگاه به عنوان محور توسعه مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان را حل کند.
کرمی ادامه داد: اگر یک واحد تولیدی تعطیل شد مقصر اصلی دانشگاه است چراکه نوآوری و پشتیبانی علمی؛ عامل حیات واحدهای تولیدی محسوب می‌شود.

 

انتهای خبر/