در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد

راه‌اندازی آزمایشی تصفیه‌خانه آب شرب با ارزش ۵۵۰ میلیارد ریال در جنوب سیستان و بلوچستان

زاهدان -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تامین آب شرب مورد نیاز جمعیت روستایی جنوب استان چهار فیلتر تصفیه آب به ارزش ۵۵۰ میلیارد ریال در تصفیه‌خانه مجتمع روستایی زیرمجموعه سد زیردان در مدار بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفت.

“علیرضا قاسمی” در گفتگو با خبرنگار سکایی نیوز در این باره بیان کرد: با توجه به شرایط و نیاز منطقه طرح آبرسانی به روستاهای تلنگ، پلان و پیرسهراب در سالهای گذشته به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: در همین راستا با مشارکت انجمن صنفی آب و فاضلاب ایران به عنوان خَیر، آبفای استان قم و مساعدت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عملیات بازسازی، نصب و راه اندازی چهار فیلتر حذف کدورت آب به حجم بیش از ۴۰۰ لیتر در ثانیه انجام و این فیلترها وارد مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

 

قاسمی افزود: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه اضطراری پیرسهراب حذف آبرسانی سیار برای روستاهای زیر مجموعه سد زیردان محقق شد.

 

تامین آب باکیفیت برای ۳۳۰ روستای جنوب سیستان و بلوچستان

 

نماینده مجری طرح مجتمع‌های آبرسانی روستایی مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برای ۳۳۰ روستای مناطق چابهار، قصرقند و دشتیاری آب با کیفیت و بدون کدورت تامین می‌شود.

 

حسن عابدی گفت: این سامانه از چهار فیلتر رفع کدورت، سیستم هوادهی، بک‌واش و تجهیزات الکترومکانیکال لازم برای حذف کدورت و تصفیه فیزیکی آب تشکیل شده که راه‌اندازی آن، آب با کیفیت و بدون کدورت بیش از ۳۳۰ روستای  واقع در شهرستان‌های جنوبی استان را تامین خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: این پروژه در قالب طرح اضطراری انجام و وارد مدار شد و در کنار آن تصفیه خانه طرح با ظرفیت نهایی در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد که در سال‌جاری با ابلاغ اعتبار لازم عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 

انتهای خبر/