استاندار: سرعت اجرا و نظارت در پروژه‌ها بیشتر شود

زاهدان -استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در سال جدید باید سرعت اجرا و نظارت بر پروژه‌ها بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار مدیر کل و معاونین بنیاد مسکن استان گفت: بکارگیری مشارکت مردم و تعهد مردمی، کنترل و نظارت بر امور و همچنین سرعت کارها را افزایش می‌دهد.

 

کرمی افزود: بنا به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حضور و مشارکت مردم نه تنها در حوزه اقتصاد بلکه در همه حوزه‌ها الزامی است و باید از توان و مشارکت مردمی در همه حوزه‌ها استفاده کرد.

 

وی مصداق عملی مشارکت مردم را در حوزه مدرسه سازی عنوان کرد و گفت: سال گذشته خیرین یک هزار و ۵۰۰ میلیارد در حوزه مدرسه سازی مشارکت داشتند که این اقدام بسیار ارزشمندی است اما باید از این ظرفیت و توان در همه حوزه‌ها استفاده کنیم.

 

استاندار گفت: در سال جدید باید سرعت امور و کنترل و نظارت بر اجرای کارها افزایش یابد و برای تحقق این موضوع مدیران باید به صورت میدانی و در صحنه حضور داشته باشند.

 

وی خطاب به مدیران حوزه مسکن اظهار داشت: مدیریت برنامه‌ها تنها مربوط به مرکز استان نیست و حضور میدانی و در صحنه مدیران بنیاد مسکن و نظارت و کنترل در اجرای امور در محل پروژه‌ها مورد نیاز است.

 

کرمی خطاب به مدیران ستادی در حوزه مسکن تاکید کرد: مدیران ستادی برای حل مشکلات فرارو باید به مدیران شهرستانی تفویض اختیار نمایند و دامنه اختیارات شان را افزایش دهند.

 

استاندار ادامه داد: از سوی دیگر مدیران شهرستانی نیز باید ارزیابی شوند و اگر توانمندی و قابلیت لازم را در مدیریت امور ندارند، جابجا شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن در استان سیستان و بلوچستان مشکل خاصی نداریم و اجرای پروژه‌های مسکن همانند کلان شهرهایی همچون تهران نیست که برای در اختیار گرفتن زمین و طی مراحل زمان طولانی صرف شود لذا باید سرعت انجام مراحل در استان در مقایسه با این شهرها بیشتر باشد.

 

وی گفت: اجرای طرح مسکن در هر روستا باید با توجه به شرایط و موقعیت بومی آن روستا متفاوت از دیگر جاها باشد و این گونه نباشد که در همه سطح استان روستاها یک طرح یکسان اجرا شود.

 

انتهای خبر/