ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از ۱۱۰ هزار مسافر نوروزی در سواحل مکران/ استقبال بی نظیر گردشگران از تفریحات دریایی در بندر چابهار

چابهار - مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از خدمات رسانی دریایی به یکصد و پانزده هزار گردشگر نوروزی در سواحل مکران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

قاسم عسکری نسب در گفتگو با خبرنگار سکایی نیوز ، اظهار کرد:ا ز ابتدای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ تا پایان روز ۱۷ فروردین، بیش از ۱۱۵ هزار گردشگر نوروزی از ظرفیت های گردشگری دریایی در بنادر و اسکله های ایمن ایجاد شده در سواحل استان، استفاده کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۲ درصدی استقبال گردشگران از تفریحات دریایی را شاهد بوده ایم.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: بمنظور ایجاد ترددهای ایمن، علاوه بر برگزاری جلسات متعدد جهت هماهنگی با دستگاه های خدمت رسان حوزه دریایی و فعالیت شبانه روزی مرکز اضطرار دریایی و نظارت بر مناطق گردشگری، اقداماتی همچون: توزیع بیش از ۴۰۰۰ بروشور معرفی بندر، ۱۸۰ عدد جلیقه و ۲۸ عدد حلقه نجات بین شناورهای گردشگری و قایق های تفریحی، صورت پذیرفت.

 

رئیس کمیته طرح تسهیل سفرهای دریایی، با بیان اینکه ۱۲ منطقه در طول سواحل استان، جهت انجام خدمات گردشگری طرح نوروز بصورت مداوم فعالیت داشته، عنوان نمود: در مدت اجرای طرح سفرهای دریایی نوروز، ۱۵ تیم همیار ناجی در بنادر تابعه و مراکز گردشگری استقرار و فعالیت داشته است که با حضور مستمر در این ایام مشغول خدمت رسانی به گردشگران دریایی بوده اند.

 

وی در پایان از زحمات و تلاش شبانه روزی همه تلاشگران عرصه خدمت‌رسانی که سفرهای ایمن و بدون حادثه ای را برای هموطنان عزیزی که مقصد گردشگری شان را سواحل مکران انتخاب کرده بودند تقدیر و تشکر نمود.

 

انتهای خبر/