گردش مالی طرح کالابرگ الکترونیکی در سیستان و بلوچستان به ۱۸۰۰ میلیارد تومان رسید

زاهدان -مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با گذشت بیش از یکسال از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور، میزان گردش مالی این طرح در سیستان و بلوچستان به بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز – خلیل احمد سلامی در نشست با امام جمعه موقت زاهدان اظهار کرد: هدف دولت از اجرای طرح کالابرگ، تامین معیشت و حمایت از اقشار کم درآمد است که به استناد آمار، با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

 

وی با بیان اینکه از زمان شروع این طرح در یکسال اخیر، یک میلیون و ۵۱۲ هزار تراکنش با گردش مالی یک هزار و ۸۰۰ میلیون تومان در سیستان و بلوچستان انجام شده است، افزود: قریب به ۶۱۹ هزار خانوار طی این مدت از طرح کالابرگ الکترونیکی در استان استقبال کرده اند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان به مرحله جدید طرح کالابرگ موسوم به “طرح فجرانه” نیز اشاره کرد و ادامه داد: در طرح فجرانه، سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین می شود.

 

سلامی گفت: هم اینک بالغ بر چهار هزار و ۲۰۰ فروشگاه در سطح استان به شبکه کالابرگ الکترونیکی متصل هستند و به مردم خدمات می دهند، همچنین فروشگاههایی که تمایل دارند به این شبکه توزیع بپیوندند، این امکان برای آنها فراهم است و می بایست با شرکت های پشتیبان دستگاه های کارت خوان خود ارتباط بگیرند.

 

وی اظهار کرد: ۵۴۶ هزار خانوار در سیستان و بلوچستان از مرحله اول طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی استقبال کردند و از ۱۸ اسفندماه با اجرایی شدن مرحله دوم طرح، تا الان ۱۳۸ هزار خانوار‌ِ این استان از آن استفاده کردند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: مدت اجرای طرح فجرانه سه‌ماه است و تا ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و مردم می توانند برنامه کاربردی «شما» را روی گوشی موبایل خود نصب کنند تا اطلاعات دقیق درباره طرح فجرانه کالابرگ را به دست آورند.

 

سلامی تاکید کرد: اعتبار ۲۲۰ هزار تومان اختصاص یافته در فجرانه کالابرگ، نوعی تخفیف است که به مشمولان داده می‌شود و خانوارها بدانند می‌توانند خرید خود را براساس این طرح از هجدهم تا پایان روز هفدهم ماه بعد خرید کنند.

 

امام جمعه موقت زاهدان نیز در این نشست گفت: طرح کالابرگ الکترونیکی از طرح های مهمی است که برای ارتقا و بهبود معیشت مردم، دولت اجرا کرده است و باید صادقانه و شفاف مزایای این طرح به مردم گفته شود تا مردم آگاهانه از آن استفاده کنند.

 

حجت الاسلام عبدالحسین سجادی بیان دقیق و درست برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را از مصادیق “فریضه جهاد تبیین” عنوان کرد و ادامه داد: مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی خدمات گسترده ای به جامعه هدف خود ارائه می کند که این خدمات فراتر از موضوع اداری، جنبه ارزشی دارد.

 

وی افزود: خدمت به مردم وظیفه اصلی مسئولان است و با خدمت بی منت می توان امیدآفرینی و اعتمادافزایی در جامعه را تبلیغ و تبیین کرد، چراکه مردم با مشاهده اقدامات صادقانه مسئولان، حضور خود در صحنه ها و عرصه های مختلف را قوت می بخشند و موجب ناامیدی بیشتر دشمنان می شوند.

 

پایان پیام/