کاهش ۱۱ درصدی نرخ فوتی های ناشی از حوادث شغلی در کشور

زاهدان - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تلاش و اقدامات صورت گرفته در حوزه ایمنی و بهداشت کار، سال گذشته میزان فوتی های ناشی از حوادث شغلی در کشور ۱۱ درصد کاهش یافت.

علی حسین رعیتی فرد در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به خبرنگار سکایی نیوز ، اظهار کرد: اقدامات موثری در خصوص کاهش حوادث ناشی از کار، گسترش آموزش و رعایت نکات ایمنی در دولت سیزدهم صورت گرفته و منجر به کاهش آمار تلفات و حوادث کار شده است.

 

وی افزود: در زمان شروع بکار این دولت، آمار فوتی های ناشی از کار ۸۰۰ نفر بود که با تلاش انجمن‌های صنفی ایمنی، کارگاه‌های حفاظتی و بازرسان کار، این آمار در پایان سال گذشته به ۷۱۱ نفر رسید که کاهش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به استقرار صنایع مختلف در سواحل مکران، راه اندازی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در این منطقه ضروری و همکاری و پشتیبانی بیشتر در این خصوص مورد تاکید است.

 

رعیتی فرد داشتن محیط کار سالم و ایمن را یکی از حقوق بنیادی نیروی کار عنوان و ابراز امیدواری کرد: با اجرای مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی، فضای سالمی برای محیط و نیروی کار فراهم شده و با کمک شرکای اجتماعی و دستگاه‌های مربوط در مسیر کاهش بیماری‌های شغلی گام برداریم.

 

انتهای پیام/