«طهرانی مقدم» مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان شد

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بعد از ۶ سال تغییر کرد و با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی «محمدهادی طهرانی مقدم» به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان منصوب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سکایی نیوز از روابط عمومی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، دقایقی قبل مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل حراست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، معاون برنامه ریزی استانداری سیستان و بلوچستان و معاونین و کارکنان اداره کل در سالن جلسات موزه بزرگ زاهدان برگزار شد.

 

رویکرد وزارت میراث فرهنگی در دولت سیزدهم کاملا تغییر کرده است

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت با اشاره به ارائه خدمت بی منت، گفت: اهمیت اداره کل میراث‌فرهنگی بر هیچکس پوشیده نیست چرا که حوزه‌های فعالیت این اداره کل ارزان‌تر از صنعت‌های دیگر است و می‌تواند تاثیر خوبی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی داشته باشد.

جواد واحدی افزود: مدیریت محدودیت است مصنونیت نیست، مدیران باید پاسخگوی مسئولیتی که بر عهده گرفته اند باشد و در انجام امورات کاری انصاف و عدالت داشه باشد.

او با اشاره به اینکه کارنامه دولت سیزدهم درخشان است، ادامه داد: رویکرد وزارت میراث فرهنگی در این دولت کاملا تغییر کرده و به دنبال ارتقای جایگاه وزارت میراث هستیم.

این مقام مسئول با تاکید براینکه استانداران باید در زمینه زیرساخت های گردشگری ورود کنند، افزود: یکی از چالش های موجود در همه استان‌های کشور در بحث زیرساخت‌های گردشگری مسئله «سرویس‌های بهداشتی» است که در این دولت بدان توجه شده است.

 

«طهرانی مقدم» دارای برنامه های تخصصی و طرح های مهم در حوزه میراث فرهنگی است

 

این مقام مسئول بیان کرد: گزینه‌های متعددی برای تصدی پست مدیرکلی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان وجود داشت و وزارتخانه بعد از بررسی آنها به گزینه حاضر رسید چرا که «طهرانی مقدم» از ۱۷ آیتم مدنظر کمیته انتصابات پانزده آیتم را دارا بود که امیدواریم با تعامل و همکاری همه نیروهای اداره کل در پیش‌برد اهداف موفق باشند.

 

واحدی با اشاره به انتصاب محمدهادی طهرانی مقدم به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، گفت: مدیرکل جدید دارای برنامه های تخصصی و طرح های مهم در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، همچنین یکی از برنامه های مهم او ایجاد قرارگاهی در اداره کل برای ساماندهی طرح های بر زمین افتاده است که در این زمینه ضرورت همکاری همه جانبه باید در دستور کار باشد.

 

 

معاون توسعه مدیریت‌ و منابع استانداری سیستان وبلوچستان در آئین مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید به گونه ای کار کنیم که از ما به نیکی یاد شود در این زمینه خدمت گذاری به مردم و عملکرد و اقدام به موقع اثرگذار است.

 

عباسعلی ارجمندی ادامه داد: قد و قواره های اداری را عملکرد ما مشخص می کند نه میز و اتاق، بر این اساس اگر اعتقاد دینی و توکل برخدا داشته باشیم کارها به نحو احسنت پیش می رود.

 

او با بیان اینکه باید به اندازه وسع و توان کارها را پیش برد و به مردم خدمت کرد، گفت: مدیرکل جدید میراث فرهنگی فردی توانمند و دارای تخصص است، باید نقاط ضعف و آسیب ها را شناسایی و آنها را تبدیل به فرصت کند.

 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان جزو پنج دستگاه اصلی استان 

 

مدیر کل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان از الطاف بزرگ الهی در عرصه خدمت به این دیار برای اینجانب بوده است، که زبان نارسای بنده از عهده شکر و سپاس گذاری آن قاصر است.

 

علیرضا جلالزایی افزود: از آنجائی که تمامی تلاش ها و توانمندیها علیرغم کاستی ها و فقدان اعتبار در این راستا مصروف شده و اکنون تدبیر دیگری برای این مجموعه فرهنگی معظم مقرر شده است، ضمن تشکر و سپاس فراوان از همه همکاران و دوستان، مخصوصاً اصحاب ارزشمند رسانه که همیشه بنده را از حمایت های ارزشمند، پیشنهادات و نقدهای سازنده به عنوان چشمهای بیدار فرهنگی استان بهره مند می ساختند، سکان مدیریت امور این مجموعه فرهنگی را به همکار دیگری واگذار می کنم.

 

محمدهادی طهرانی مقدم دانش آموخته دکتری تخصصی علوم سیاسی با گرایش مسائل ایران است و در کارنامه خود ریاست سازمان فضای مجازی سیستان و بلوچستان به مدت ۱۲سال را دارد و در این مسئولیت هشت سال به عنوان برترین مدیر ملی در سطح کشور شناخته شد، وی همچنین طی دو دوره متوالی از سال ۹۶ مدیرعامل خانه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان است.

 

در سوابق طهرانی مقدم مدیریت کانون فرهنگی و آموزشی شهید عالی و تدریس در مراکز دانشگاهی و عضویت در شوراهای فرهنگ عمومی و شورای اطلاع رسانی استانداری نیز به چشم می‌خورد.

 

انتهای خبر/