در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

مکان بازارچه کلات ایرانشهر تغییر کرد/ حریم قلعه ناصری آزاد شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ایرانشهر گفت: با پیگیری های صورت گرفته و پس از مکاتبات متعدد اداره میراث فرهنگی با مدیریت شهری ایرانشهر بازارچه خیابان کلات واقع در ضلع شرقی قلعه ناصری برچیده شد.

رحمان ریگی در تشریح خبر فوق به سکایی نیوز بیان کرد: بازارچه خیابان کلات شهرستان ایرانشهر بدون در نظرگرفتن ضوابط حریم قلعه ناصری توسط شهرداری برپا شده بود که علاوه بر آسیب جدی به سیمای بصری قلعه ناصری در برنامه های نگهداری و حفاظت از این بنای تاریخی نیز اختلال ایجاد کرده بود.

 

او ادامه داد: جهت رعایت حقوق کسبه این بازارچه در جلسه تصمیم گیری در ارتباط با مشکلات ضلع شرقی قلعه ناصری مقرر شد تا پس از جمع آوری این بازار مکانی مناسب در اختیار آنها قرار گیرد تا کسب و کار خود را ادامه دهند.

 

این مسئول بیان کرد: حفظ و نگهداری آثار تاریخی و جلوگیری از تعرض به حریم آنها یکی از مهمترین اولویتهای اداره میراث فرهنگی شهرستان است که با جدیت دنبال خواهد شد.

 

ریگی گفت: تصمیات خوبی جهت مرمت، احیا و بهره برداری از قلعه ناصری ایرانشهر اخذ شده است که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی محقق شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی شهرستان ایرانشهر تصریح کرد: بازارچه خیابان کلات یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات حوزه میراث فرهنگی این شهرستان بود که مورد مطالبه جدی شهروندان قرار داشت.

 

انتهای خبر/