برگزاری دومین جشنواره سواد رسانه‌ای جهادتبیین در سیستان وبلوچستان

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان از برگزاری دومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در سیستان وبلوچستان با موضوع جهاد تبیین هم‌زمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمدهادی طهرانی مقدم صبح امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در سیستان وبلوچستان با موضوع جهاد تبیین، بیان کرد: امروزه رسانه‌ها یکی از اجزای مهم جوامع بشری و ابزاری قدرتمند و فراگیر هستند بنابراین آموزش سواد رسانه‌ای در ایران یکی از ملزومات اساسی برای شهروندان به حساب می‌آید که نیازمند رسیدگی در ابعاد و زوایای مختلف است.

وی با بیان اینکه آموزش سواد رسانه‌ای بستر مناسب را برای کنش گری فعالانه در فضای مجازی فراهم می‌کند، افزود: سازمانهای متولی این امر مهم از جمله سازمان فضای مجازی بسیج نیازمند ارزیابی عملکردها، توانایی‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیز فرصتها و تهدیدات حوزه مسئولیت خود هستند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رسیدن به این نقطه مطلوب را برگزاری جشنواره‌های تخصصی دانست و تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها فرصتی برای ارائه ایده‌های جدید فراهم می‌آورد و پتانسیل‌ها و توانایی‌های بعضاً در حاشیه دیده شوند و نیز بازخورد گیری دقیق‌تری از آموزش‌های ارائه شده صورت می‌گیرد.

طهرانی مقدم هدف از برگزاری این جشنواره را آمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های سواد رسانه‌ای فعالان فضای مجازی بسیج در سطح کشور عنوان و گفت: محورهای ارائه آثار شامل تربیت رسانه‌ای، فناوری‌های نوین ارتباطی، جریان شناسی رسانه، رسانه شناسی، شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد رسانه‌ای است.

این مسئول ادامه داد: سخنرانی، موشن گرافیک، اینفوگرافی، کتاب و پوستر از قالب‌های ارائه آثار در این جشنواره هستند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مرحله استانی این جشنواره به‌صورت همزمان در ۳۲ استان کشور برگزار می‌شود، افزود: مهلت ارسال آثار تا بیستم تیرماه ۱۴۰۲ است و شرکت کنندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به آیدی nasra_sb_01@ در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برگزیدگان استانی این جشنواره به مرحله کشوری که در مرداد ماه برگزار خواهد شد راه پیدا خواهند کرد.

انتهای خبر/