در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

سیستان و‌بلوچستان رتبه نخست کشور در زمینه مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه را کسب کرد

مدیرکل صمت استان: طی مدت ۴ ماهه سال‌جاری، اداره کل صمت سیستان و بلوچستان ،رتبه نخست مقابله باقاچاق کالا در سطح عرضه را در میان ادارات صمت سایر استان‌های کشور بدست آورد.

ایرج حسن پور در گفتگو با سکایی نیوز بر اساس گزارش‌ عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از طریق سامانه یکپارچه بازرسی ” سیمبا ، گفت : طی مدت ۴ ماهه سال‌جاری، اداره کل صمت سیستان و بلوچیتان ،رتبه نخست مقابله باقاچاق کالا در سطح عرضه را در میان ادارات صمت سایر استان‌های کشور بدست آورد.

وی افزود: در همین رابطه انواع کالای قاچاق با مجموع ارزش ۵۲ میلیارد و ۸۹۳ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۸۹۸ ریال ،در مدت اعلام شده ، توسط بازرسان اداره کل صمت سیستان و‌بلوچستان و‌ با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در سطح استان کشف و تعداد ۲۱۹ پرونده تخلف در مراجع قانونی تشکیل شد.

«حسن پور» ادامه داد: قاچاق کالا تنها یک مشکل اقتصادی نیست و علاوه بر تهدید تولید ملی و غیر شفاف سازی تجارت رسمی، موجب تضییع حقوق دولت و مصرف کننده می‌شود، همچنین در کنار زیان‌های مالی و اقتصادی تهدیدی برای حوزه‌های اجتماعی از جمله سلامت جامعه است.

مدیرکل صمت استان با اشاره به این که مقابله با قاچاق نیازمند اجرای راهکارهای متنوع است، گفت: ناامن کردن محل عرضه به عنوان مکان فروش نهایی کالای قاچاق از جمله مهمترین راهکارهای موثر در خصوص مقابله با این پدیده است.

«حسن پور»افزود:به همین منظور و بر اساس قانون، بازرسان اداره کل صنعت،‌ معدن و تجارت استان ،‌ نظارت‌های خود در این بخش را تشدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت برای مقابله با قاچاق، واحدهای اقتصادی متعددی که در بخش صنفی و غیر صنفی استان فعال هستند را مورد بازرسی قرار داده اند که این امر به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

مدیرکل صمت استان در پایان از مردم شریف استان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و اقتصادی از جمله فروش کالای قاچاق،گرانفروشی، عدم درج قیمت برکالا ،احتکار و … مراتب جهت رسیدگی از طریق تماس با سامانه مرکز جامع پاسخگویی صمت استان به شماره ۱۲۴ گزارش نمایند.

انتهای خبر/